banner55

Büyükşehir'de İmar Mevzuatı eğitimi verildi

Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye personellerinin katıldığı İmar Kanunu – Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği eğitimi gerçekleştirildi.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
01 Mart 2020 Pazar 11:29
Büyükşehir'de İmar Mevzuatı eğitimi verildi

Verdiği hizmet içi eğitimler ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerdeki personellerinin niteliğini arttıran İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı, farklı alanlardaki eğitimlerine devam ediyor. Marmara Belediyeler Birliği işbirliğinde Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye personellerine yönelik İmar Kanunu – Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği eğitimi 27-28 Şubat tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Eğitime Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç’te katıldı.

İMAR MEVZUATI VE DİĞER KONULAR ELE ALINDI

İmar Kanunu – Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği eğitimi Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Abdurrahman Keleş’in sunumları ile gerçekleştirildi. Eğitimde imar mevzuatı, 3194 sayılı İmar Kanunu, kentsel dönüşüm, mekânsal planlar yapım yönetmeliği, yapı denetimi, büyükşehir belediye kanunu, yıpranmış tarihi kent dokularında yenilenme gibi konular ele alındı. Yapılan eğitim ile personelin, planlama süreçlerinde mevzuatın doğru ve etkin kullanımı konusunda nitelik kazanması sağlandı.

Son Güncelleme: 01.03.2020 14:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37