banner55

İSU, Yalova Altınova'nın suyunu analiz edecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Yalova Altınova ilçesinde içme ve kullanma suyu amaçlı şebekeye verilen kuyu sularının kalitesinin belirlenmesi  kapsamında Altınova Belediyesi ile işbirliği protokolü imzaladı. 

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
13 Şubat 2020 Perşembe 23:56
İSU, Yalova Altınova'nın suyunu analiz edecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Yalova Altınova ilçesinde içme ve kullanma suyu amaçlı şebekeye verilen kuyu sularının kalitesinin belirlenmesi  kapsamında Altınova Belediyesi ile işbirliği protokolü imzaladı. 

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’ın makamında gerçekleşen imza töreninde Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, İSU Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı M. Emin Topaloğlu, Altınova Belediyesinden Çevre Mühendisi Çağrı Gürol yer aldı 

KUYU SULARI ANALİZ EDİLECEK

Yapılan imza töreni ile birlikte, Altınova Belediyesi tarafından alınan içme ve kullanma suyu için kuyu sularından alınan numunelerin analizleri İSU Çevre Koruma Daire Başkanlığı Merkez Laboratuvarında yapılacak. Su numunelerinde İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik kapsamında kimyasal, mikrobiyolojik ve Türkiye’de sınırlı sayıda laboratuvarın yapabildiği zararlı mikro kirleticilerin analizleri ile suların içme-kullanma suyu kriterlerine uygunluğu belirlenecek.

GENEL MÜDÜR SAĞLIK: ALTINOVA'NIN SUYU KONTROLÜMÜZDE

Kurum olarak Türkiye’de örnek olan yatırım ve projeler gerçekleştirdiklerini belirten İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, bu çalışmaları ayrım yapmaksızın diğer kurumlarla paylaştıklarını ifade etti. 
Akredite olan İSU Merkez Laboratuvarının her türlü yeterliliğe sahip cihazlar ile donattıklarını ifade eden Genel Müdür Sağlık, “Küresel ısınma ve etkileri ile birlikte su ve çevrenin korunması büyük önem arzetmektedir. Uluslararası ölçekte hizmet veren laboratuvarımızda Kocaeli’nin yanısıra bölgemizde ve çevremizdeki kurum ve kuruluşlara su,atıksu tahlil ve analiz hizmeti veriyoruz. Bu kapsamda Altınova ilçemiz ile işbirliği protokolü imzaladık. Modern laboratuvarımız ile Altınova’nın suyu artık kontrol ve gözetimimiz altında olacaktır" dedi. 

DR. ORAL'DAN TEŞEKKÜR

Törende konuşan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral da, İSU Genel Müdürlüğü ile her zaman işbirliği içinde bulunduklarını söyledi. Desteklerinden dolayı Genel Müdür Ali Sağlık’a teşekkür eden Dr. Metin Oral, "İlçemizin içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayan kuyu sularının kontrol altına alınması için İSU Genel Müdürlüğü ile işbirliği protokolü imzaladık. Her zaman yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç.Dr. Tahir Büyükakın ile İSU Genel Müdürlüğü’nün değerli yöneticilerine çok teşekkür ederiz. İlçemiz insanı, artık gönül rahatlığı ile suyumuzu ihtiyaçlarında kullanacaktır" dedi. 

ANALİZ HİZMETİ YAYGINLAŞTIRILIYOR
 
İSU Genel Müdürlüğü, Altınova Belediyesi yanı sıra Bilecik İl Özel İdaresi ve İzmit Su A.Ş ile yaptığı protokoller ile su analiz çalışmalarını sürdürmektedır. Kurum, ayrıca hizmet verdiği kurumların sayısının arttırılması amacıyla çevre illerdeki kamu kurum ve kuruluşları ile  üniversitelerle görüşmelerine devam etmektedir.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37