banner55

İzmit Belediyesi'nden mükelleflere uyarı

İzmit Belediyesi mükelleflerine hem vergilerini ödemeleri gerektiği konusunda uyardı, hem de ödeme yapabilecekleri ödeme noktaları belirtti.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
03 Şubat 2020 Pazartesi 20:50
İzmit Belediyesi'nden mükelleflere uyarı

İzmit Belediyesi mükelleflerine hem vergilerini ödemeleri gerektiği konusunda uyardı, hem de ödeme yapabilecekleri ödeme noktaları belirtti.

31 Aralık 2019 tarihinde vadesi geçmiş ödenmeyen vergi borçları hakkında kanunen başlatılan süreç için alternatif planları devreye sokan İzmit Belediyesi, ödeme noktalarından mükelleflerin borç durumuna göre bilgi alabileceklerini duyurdu.

VERGİ ÖDEMEK MÜKELLEFİN MENFAATİNE

İzmit Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre; “Vergi ödeme yükümlülüğünün zamanında ve tam olarak yerine getirilmesi en kutsal vatandaşlık görevimizdir. Tahsil edilemeyen vergiler vatandaşın daha az hizmet alması anlamına gelmektedir. 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkındaki kanunun 55. maddesi ödeme emri tebliğini gerektirmektedir. Bu doğrultuda 31.12.2019 tarihi itibariyle vadesi geçtiği halde ödenmeyen vergi borçlarının tahsili amacıyla işlem başlatılması zorunluluğu doğacaktır. Mükelleflerimizin yasal takiple muhatap olmaması için bu konuya hassasiyet göstermeleri menfaatlerine olacaktır” denildi. 

ÖDEME YAPILACAK NOKTALAR

Online ödeme, kredi kartı ve nakit ödeme gibi mükelleflere en uygun olan seçenekleri sunan İzmit Belediyesi tahsilat işlemlerini kabul edeceği noktaları şu şekilde belirledi; 

• Ziraat Bankası Kocaeli Merkez Şubesi TR89 0001 0001 6336 6765 165 001 IBAN nolu hesap

• Ziraat Bankası Kocaeli Merkez Şubesi 111297 nolu posta çeki hesabı

• İzmit Belediyesi Belsa Plaza A Blok Kat:3 Gelir Birimi Veznesi

• ww.izmit.bel.tr

• İzmit Kaymakamlığı

• Alikahya, Kuruçeşme, Akmeşe ve Mevlana Kültür Merkezi Hizmet Binaları

• Halkbank, Denizbank ve PTT şubeleri

Anahtar Kelimeler:
İzmit Belediyesi
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37