banner55

Pazarcı esnafına maske ve eldiven

İzmit Belediyesi tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde de etkisini gösteren Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında vatandaşların sağlığı için, pazarcı esnafına da steril maske ve eldiven dağıttı.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
19 Mart 2020 Perşembe 17:46
Pazarcı esnafına maske ve eldiven

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşların sağlığı için kent genelinde çalışmalarına devam ediyor. Tedbirler kapsamında dün geceden itibaren sabah saatlerine kadar Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından köpüklü suyla yıkanarak dezenfekte edilen Doğu Kışla Perşembe Pazarı alanında pazarcı esnafına maske ve eldiven dağıtıldı. Zabıta ekipleri tarafından her bir esnafa kendilerinin ve vatandaşların sağlığı için dağıtılan maske ve eldivenlerin mutlaka kullanılması gerektiği uyarısı yapıldı.

DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM

Ekiplerle birlikte pazarcı esnafını ziyaret eden Zabıta Müdürü Hüseyin Demirkır, "Ülkemizde Koronavirüs tedbirleri kapsamında esnaflarımıza maske ve eldiven dağıtımı yaptık. Amacımız salgının yayılmaması adına kişisel tedbirler için farkındalık yaratmak ve halkımızın duyarlı hale gelmesini sağlamak. İtalya’daki acı tabloyu yaşamamak adına bizim de öncelikle kişisel tedbirlerimizi almamız gerekiyor. Bütün halkımızı duyarlı olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

ESNAF VE VATANDAŞDAN HÜRRİYET'E TEŞEKKÜR
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in büyük önem verdiği koronavirüsle mücadele kapsamında yapılan dezenfekte çalışmaları ve maske ve eldiven tedbirleri esnaf ve vatandaşlardan da övgü aldı. Gece boyu yapılan çalışmalar nedeniyle ekiplere memnuniyetlerini ifade eden esnaf ve vatandaşlar, İzmit Belediyesinin koronavirüsle mücadele kapsamında yürüttüğü maske ve eldiven dağıtımı çalışmaları için Başkan Hürriyet’e de teşekkür ettiler. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37