banner55

Sağlık: İSU'yu Türkiye'nin en iyi kurumu yapmak istiyoruz 

Yaptığı yatırımlar ve kullandığı teknolojik yenilikler ile ülkemizin altyapıda öncü kurumlarından olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü yöneticileri, 2019 ve 2020 yılı yatırımları ile kurumun 5 yıllık stratejik planını değerlendirmek için iki gün süren toplantı yaptı. 

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
29 Ocak 2020 Çarşamba 11:12
Sağlık: İSU'yu Türkiye'nin en iyi kurumu yapmak istiyoruz 

Yaptığı yatırımlar ve kullandığı teknolojik yenilikler ile ülkemizin altyapıda öncü kurumlarından olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü yöneticileri, 2019 ve 2020 yılı yatırımları ile kurumun 5 yıllık stratejik planını değerlendirmek için iki gün süren toplantı yaptı. 
Toplantıda konuşan İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, “Kurum olarak artık mevcut klasik işletmecilik ve  yatırım anlayışı yerine teknolojik  işletmecilik ve yatırımlara ağırlık vermeye başladık. Yeni anlayış çerçevesinde bizim bütün personelimiz kendini geliştirmek ve dönüştürmek zorundadır" dedi.

GENİŞ KATILIM

İSU Genel Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen ve iki gün süren değerlendirme toplantısına; Genel Müdür Ali Sağlık, Yönetim Kurulu Üyeleri Şükrü Karabalık ve Fatih Turan, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, Şube Müdürleri ile birim şef ve sorumluları katıldı.  

YATIRIMLAR DEĞERLENDİRİLDİ

Kurum bünyesinde yer alan Hukuk Müşavirliği, Teftiş Kurulu Başkanlığı, İç Denetim Birim Başkanlığı ile Daire Başkanları, 2019 yılında yaptıkları yatırımlar ve gerçekleştirdikleri projeler ile 2020 yılı hedeflerini sunumlar ile anlattı. Toplantıda, Kurumun 2020 - 2024 yıllarını kapsayan 5 yıllık stratejik planı yanısıra, kuraklık nedeniyle alınması gereken önlemler, su, atıksu ve yağmursuyu altyapısı ile önümüzdeki süreçte yapılacak projeler değerlendirildi. 

GENEL MÜDÜR SAĞLIK’TAN DEĞERLENDİRME

Toplantının kapanışında değerlendirme konuşması yapan İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, iki gün süren toplantının verimli geçtiğini söyledi. Kurumda klasik işletmecilik ve yatırım anlayışını değiştirdiklerini ifade eden Genel Müdür Ali Sağlık, yeni anlayışın başarılı olması için kurumda çalışan herkesin kendini geliştirmek zorunda olduğunu vurguladı. Genel Müdür Sağlık, “Burada kurumun fotoğrafını birlikte çektik. Neler yaptık, neler yapamadık, bundan sonra yapamadıklarımızı nasıl yapacağız bunun üzerine genel bir kanaat oluştu. Kurum, artık mevcut klasik işletmecilik ve yatırım anlayışı yerine teknolojik  işletmecilik ve yatırımlara ağırlık vermeye başladı. Yeni anlayış çerçevesinde bizim bütün personelimiz kendini geliştirmek ve dönüştürmek zorundadır" dedi. 


TÜRKİYE'NİN EN İYİ KURUMU YAPMAK İSTİYORUZ

Amaçlarının İSU Genel Müdürlüğü’nü Türkiye’nin en iyi Su ve Kanalizasyon İdaresi yapmak olduğunu da sözlerine ekleyen İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, şunları kaydetti, "Kurumun daha iyi basamaklara, daha iyi yerlere gelmesini, Türkiye’nin en iyi kurumu yapmak istiyorsak halkımıza en iyi hizmeti sunmak zorundayız. Bütün hedefimiz ve amacımız budur. Bundan dolayı da herkes kendi iştigal ettiği alanda, Türkiye’deki iyi uygulama örneklerini, hatta dünyadaki iyi uygulama ve örnekleri öğrenip Kocaeli’ndeki insanların hizmetine sunmasını bekliyorum.  Bu hepimizin üzerinde bir vazife, diye düşünüyorum. Bu yetenek, bu bilgi ve beceri  bizim kurumumuzda var. Bizi geliştirecek, bize yeni projeler ve yeni öneriler sunacak kaliteli ve eğitimli bir personele sahibiz. Tek yapacağımız iş, birimlerin başında olan yöneticilerin, altındaki personelin motivasyonunu, şevkini artıracak onu motive edecek, ona yön verecek çalışmalar yapması gerekir" dedi. 

SU KONUSUNDA HASSAS OLACAĞIZ

Konuşmasında Kocaeli olarak kurak bir dönem geçirdiklerinin de altını çizen Genel Müdür Sağlık, su konusunda daha hassas olacak çalışmalar yapılmasını istedi. Sağlık, “2019 yılında yaşadığımız kuraklık sürecini, su stresini birlikte yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. O nedenle herkes kendi bölgesinde kendi sınırları içerisinde su arızalarına en hızlı şekilde müdahale edecek tedbirleri almalıdır. Biz bir damla suyu zayi etmeyecek şekilde çalışmalıyız. Ocak ayı bitti ama Yuvacık baraj hala yüzde 51 seviyesinde. İnşallah Şubat, Mart ve Nisan aylarında barajın dolmasını bekliyoruz; Temennimiz bu yönde. O yüzden bu riski gözönüne alarak çalışmalar ve planlamalar yapılmasını istiyorum.”dedi.

YENİ YÖNETİM ANLAYIŞIYLA ÇALIŞIYORUZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yeni yönetim anlayışı çerçevesinde çalıştıklarını da ifade eden İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, “Kurum olarak halkımıza daha iyi hizmet sunmak için projeler ve yatırımlar gerçekleştirdik. Bütün bu yatırımlarımızda işçisinden memuruna, çaycısından şoförüne kadar herkesin emeği var. Bundan dolayı bütün çalışanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 2020 yılındaki çalışmalarımıza aynı gayret ve ciddiyetle devam edeceğiz.” sözleri ile konuşmasını tamamladı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37