banner55

Uludağ'da kaybolan iki arkadaşı arama çalışmalarında 30 saat geride kaldı

- Uludağ'da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra haber alınamayan iki kişi için 30 saat önce başlatılan arama çalışmaları sabaha kadar sürdü- Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki termal ve gece görüş özelliğine sahip iki tespit uçağının gece saatlerinde havalanarak bölgede yaptığı taramada herhangi bir bulguya rastlanmadı- Arama kurtarma çalışmalarına karadan 140 kişilik ekip, havadan ise keşif uçakları devam ediyor

03 Aralık 2019 Salı 07:49
Uludağ'da kaybolan iki arkadaşı arama çalışmalarında 30 saat geride kaldı

BURSA (AA) - Uludağ'da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra haber alınamayan iki kişi için başlatılan arama çalışmalarında 30 saat geride kaldı.

İstanbul'dan Bursa'ya 1 Aralık'ta gelen ve araçlarını Uludağ Jandarma Karakolunun yanına park ettikten sonra zirve istikametine yürümeye başlayan Mert Alpaslan (31) ve Efe Sarp (37), bir süre sonra sisin bastırması nedeniyle kayboldu.

Alpaslan ve Sarp'a telefonla ulaşamayan ailelerinin durumu jandarmaya bildirmesiyle dün gece 02.30'da bölgede arama çalışmaları başlatıldı.

Aralıksız 30 saattir devam eden çalışmalara İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Nilüfer Arama Kurtarma Derneği (NAK), AKUT Arama Kurtarma Derneği, İHH Arama Kurtarma ve Bursa Arama Kurtarma Derneği (BAKUT) ekipleri katılıyor.

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki iki tespit uçağı da gece saatlerinde havalanarak bölgede tarama yaptı. Termal ve gece görüş özelliğine sahip uçaklar, kaybolan kişilerin tahmini güzergahlarında herhangi bir bulguya rastlayamayınca uçuşu sonlandırdı.

Karadan yürütülen arama kurtarma çalışması 140 kişilik bir ekiple sürüyor.

Öte yandan, günün ilk ışıklarıyla beraber keşif uçaklarının çalışmalara tekrar destek vermeye başladığı belirtildi.Anahtar Kelimeler:
Arama KurtarmaBursaUludağ
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37