banner55

Atatürk Müzesi'ni 5 günde 7100 kişi ziyaretçi etti

Atatürk Müzesi'ni 5 günde 7100 kişi ziyaretçi etti

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
01 Kasım 2019 Cuma 18:37
  Atatürk Müzesi'ni 5 günde 7100 kişi ziyaretçi etti

 

İzmit Belediyesi tarafından Atatürk ve Cumhuriyet ruhunu yaşatmak amacıyla şehre getirilen dünyanın en büyük Atatürk Müzesi ziyaretçi akınına uğruyor.   
Açıldığı gün olan 28 Ekim Pazartesi müzeyi 5 bin kişi ziyaret etmiş olup, bugün itibariyle ziyaretçi sayısı 7 bin yüze ulaştı. 

Sadece Kocaeli’nden değil çevre illerdeki vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği müzeye gencinden yaşlısına, engellisine kadar tüm vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. 
Atatürk’e ait 150 obje ve 300 adet tablo ve fotoğrafın yer aldığı müzeyi açıldığı gün 5 bin kişi ziyaret ederken,  bugün itibariyle ziyaretçi sayısı 7 bin yüze ulaştı. Uzman araştırmacılar tarafından gezdirilen müzede Atatürk’e ait eşyalar, ziyaretçilere duygusal anlar yaşatırken, gururu ve hüznü bir arada yaşatıyor.

KOŞARAK GELDİK 

Şehre getirilen bu anlamlı sergi ile kendilerine Atatürk’ü bu kadar yakından tanıma, hissetme imkânı tanıdığı için başta İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet olmak üzere emeği geçenlere teşekkür eden ziyaretçiler Atatürk İzmit’te sergisinin şehrimize geldiğini duyduğumuzda bu sergiyi görmeliyiz diyerek koşarak geldik. Gerecekten emek verilen ve paha biçilmez bir sergi olmuş. Çocuklarımız burada Atatürk’ü daha özeliyle tanırken, o döneme tanıklık edenler ise zamanda yolculuğa çıkıyor” diyerek duygularını ifade ettiler. 
  

Son Güncelleme: 01.11.2019 18:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37