banner55

Bakanlar işçilerle fabrikada sahur yaptı

Bakanlar işçilerle fabrikada sahur yaptı

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
27 Mayıs 2019 Pazartesi 13:58
 Bakanlar işçilerle fabrikada sahur yaptı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Dilovası'nda faaliyet gösteren Çolakoğlu Metalürji Demir Çelik Fabrikası'nda incelemelerde bulundu, gece vardiyasında çalışan işçilerle sahur yaptı.

ANKARA (AA) - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Dilovası'nda Çolakoğlu Metalürji Demir Çelik Fabrikası'nda incelemelerde bulundu, gece vardiyasında çalışan işçilerle sahurda bir araya geldi. 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Selçuk ile Varank, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Çolakoğlu Metalurji Demir Çelik Fabrikası'nı ziyaret etti.

İşçi önlüğü giyen Selçuk ve Varank, fabrikada incelemelerde bulundu, şirket yöneticilerinden bilgi aldı. Bakanlar, üretim hattının başına geçip döküm yaparak gece üretimini başlattı.

Yemekhanede sıraya giren Selçuk ve Varank, fabrikanın gece vardiyasındaki işçilerle sahur yaptı. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, işçilerin ramazanını tebrik ederek, onlarla aynı sofrayı paylaşmaktan duyduğu mutluluğu aktardı.

Üretim yerlerinin ve fabrikanın çok etkileyici olduğunu ifade eden Selçuk, istihdamın önemine değinerek işverenlere çok iş düştüğünü belirtti.

Selçuk, şunları kaydetti:

Cumhurbaşkanımız istihdam seferberliği kapsamında işverenlerimizden 2,5 milyon ilave istihdam sözü aldı. İnşallah Kocaeli'de de bu ilave istihdamın etkilerini göreceğiz sizlerle beraber. Kardeşlerimizle konuşurken, 'Buraya gelirken ailemiz gibi görüyoruz, çok huzurluyuz.' diyorlar. Bu çok güzel bir şey. İşveren için burayı ailesi gibi gören insanlarla çalışmaktan daha büyük bir mutluluk olamaz.


Biz işgücümüzle gurur duyuyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank da konuşmasında "Genel Müdürünüz, 'Buraya daha önce hiç bakan gelmedi.' dedi. Biz bu durumu telafi edelim diye iki bakan beraber geldik." ifadesini kullandı.

Çalışanların meşakkatli bir iş yaptığını dile getiren Bakan Varank, "Etkilenmemek elde değil. Alın terinin nasıl helal olduğunu gösteren bir iş. Biz hükümet olarak önümüzdeki süreçte 2023'e kadar diyoruz ki tek gündemimiz yatırım, ekonomi olacak. Bunu da sanayicilerimiz, iş insanlarımız ve siz değerli emekçi kardeşlerimizle gerçekleştireceğiz. Türkiye'nin önünde güzel günler var. Biz iş gücümüzle gurur duyuyoruz." değerlendirmesini yaptı.

İşçilerle sohbet eden Selçuk ve Varank, hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Son Güncelleme: 27.05.2019 14:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37