banner55

Başkan Bıyık'tan pazarda koronavirüs denetimi

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, koronavirüs salgınına karşı Darıca’da kurulan semt pazarlarında alınan önlemleri denetlemek için merkezde bulunan Perşembe Pazarı'nda denetime çıktı.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
02 Nisan 2020 Perşembe 17:08
Başkan Bıyık'tan pazarda koronavirüs denetimi

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, koronavirüs salgınına karşı Darıca’da kurulan semt pazarlarında alınan önlemleri denetlemek için merkezde bulunan Perşembe Pazarı'nda denetime çıktı. Esnaftan hijyen kurallarına dikkat etmelerini isteyen Başkan Muzaffer Bıyık, pazara gelen vatandaşlara da alınan tedbirler hakkında bilgi verdi.

Tüm dünyayı ve Türkiye’yi olumsuz yönde etkileyen Koronavirüs vakalarının artmaya başlamasıyla birlikte Darıca Belediyesi de önlemlerini üst seviyeye çıkardı. Her mahallede ve vatandaşların ortak kullanım alanlarında düzenli olarak dezenfekte çalışmaları gerçekleştiren Darıca Belediyesi, vatandaşların sağlığı ve huzuru için denetimleri de arttırdı. 
İlk günden itibaren Darıca’da dezenfekte ve hijyen çalışmalarına başlayan Darıca Belediyesi, koronavirüs salgınını önlemek amacıyla mahallelerde kurulan semt pazarlarında da denetimlerini arttırdı. Pazarlara 3 metre mesafe kuralı da getirilirken pazar giriş noktalarına el dezenfektanları konuldu. 

BAŞKAN BIYIK DENETİME ÇIKTI

Salgını önleme çalışmaları kapsamında Darıca Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler de pazarlarda 3 metre mesafe kuralı ve hijyen kurallarını sık sık denetlerken Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da alınan önlemleri yerinde incelemek için pazarda denetime çıktı. 
Darıca merkezde kurulan Perşembe pazarına Başkan Yardımcısı Abdüllatif Özkan ve zabıta ekipleriyle birlikte giden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, kurulan tüm tezgahları dolaşarak pazarcı esnafından da özellikle hijyen kurallarına dikkat etmelerini istedi. 
Pazara gelen vatandaşlara eldiven ve maske de dağıtan Başkan Muzaffer Bıyık, vatandaşlarla sohbet ederek pazarda alınan önlemler hakkında bilgiler verdi ve alışveriş yaparken sosyal mesafe kuralına dikkat etmeleri ve eldiven ile maske kullanmaları konusunda vatandaşları uyardı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37