banner55

Başkan Kocaman’dan Anneler Günü mesajı

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Sevgisi, şefkatiyle bizleri kuşatan, hayatını evlatlarına adayan annelerimizin hakkını ödeyemeyiz” ifadelerini kullandı.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
09 Mayıs 2020 Cumartesi 10:10
Başkan Kocaman’dan Anneler Günü mesajı

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Sevgisi, şefkatiyle bizleri kuşatan, hayatını evlatlarına adayan annelerimizin hakkını ödeyemeyiz” ifadelerini kullandı.

Varlığıyla aldığı her nefeste dünyamızı aydınlatan içimizi ısıtan annelerimizin Anneler Gününü bu yıl onlardan ayrı kutlayacak olsak da onların sağlığı için böyle olması gerektiğinin bilincindeyiz.

Dünyaya gözlerimizi ilk açtığımızdan itibaren sevgisiyle, şefkatiyle, merhametiyle bizleri kucaklayan, hayatını çocuklarına adayan her anımızda yanımızda olan ve hakkı hiç ödenemeyecek olan annelerimizin bu özel gününü kutluyorum. Sevgiyi temelde ele alan annelerimiz, bizler için dünyanın en kıymetli varlıklarıdır. Anne sevgisini kalplerinde yaşatabilenler için yılın bir günü değil, yılın her günü Anneler Günüdür.

Dünyanın en güçlü ülkelerinin bile mücadele ederken zorlandığı çok ağır kayıplar verdiği Covid-19 pandemisinin sonuna yaklaştığımız bu günlerde Anneler Günümüzde geçmiş yıllardaki gibi olmayacak. Son veriler pandemin sonuna yaklaştığımızı gösterse de bu sım sıkıya uyguladığımız tedbirler sayesinde oldu. Bu aşamada da bunların bir gevşetilmesi bütün emeklerimizin, sabrımızı, mücadelemizi yok eder. Bunu yapma lüksümüz yok. Annelerimize sımsıkı sarılamasak da sevgimiz, saygımız daha da büyüyecektir.

Gerçek sevgi engel tanımaz, mesafe tanımaz dünyadaki en gerçek sevgi ise anne-evlat sevgisidir. Tarifi zor, yerini doldurmak ise imkansızdır. Telefonda da olsa görüntülü veya sesini duyarak onlar sevgimizi en derinden hissedeceklerdir. Onların bitmek bilmeyen sevgisi, tükenmeyen sabrı, şefkatteki bonkörlüğü bizleri büyüten, olgunlaştıran, hayata sapasağlam hazırlayan en önemli özellikleridir. Varlıklarıyla mutlu, yoklukları ile hüzünlü oluruz. Ama biliriz ki onların duaları her yerden, dünyadan veya ahiretten bizlere ulaşır.

Rabbim hayatta ki tüm analarımızın sağlıklı, huzurlu, uzun ömürler versin, kaybettiklerimize rahmet yağdırsın, mekanlarını cennet eylesin. Başta şehit analarımız olmak üzere eli öpülesi tüm analarımızın Anneler Günü’nü kutluyor, sevgi ve hürmetlerimi sunarım. Yanınızda olamasak da günlünüzdeyiz, iyikilerimiz…

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37