banner55

Başkan Şayir’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle kutlama mesajı yayınladı.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
28 Ekim 2020 Çarşamba 15:54
Başkan Şayir’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle kutlama mesajı yayınladı.

“İstiklal ve istikbal destanı sonucunda, Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın heyecanını ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz” diyen Şayir şunları söyledi:

97. yıl dönümünü idrak ettiğimiz Cumhuriyetimizin tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir.

EN BÜYÜK GÜVENCEMİZ MİLLİ BİRLİĞİMİZ

Eşitlik ve hürriyet temeline dayanan Cumhuriyetimiz, çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bir istiklal mücadelesinin sonucudur. Kurulduğu günden beri, yüce milletimizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkararak, hem her alanda ilerleyişin kaynağı hem de milli birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olmuştur.

BAĞIMSIZLIĞIMIZI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Türk milletinin sonsuz varlığı ve devamı noktasında yeni nesillere bu büyük düşünceyi ve iradeyi aktarmak bizim sorumluluğumuzdadır. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünü korumak, bu yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek zorundayız. Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin kazanımlarını koruyarak, bundan sonra da tüm gayretimizle bağımsızlığımızı ve birlik beraberliğimizi savunmaya devam edeceğiz. Sevgi, saygı ve kardeşlik duygularıyla şehrimize, milletimize, vatanımıza hizmet edeceğiz.

AYDINLIK GELECEĞE İLHAM VERECEK

Cumhuriyetimizin kazanımlarının her geçen gün daha da artması temennisiyle, Cumhuriyeti bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman ecdadımızı ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımızı, Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıl dönümünde, aydınlık bir geleceğe ilham verecek heyecanla kutluyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Son Güncelleme: 28.10.2020 15:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37