Bursa'da gazeteci adayları medya ziyaretlerinde

07 Ocak 2022 Cuma 11:03
Bursa'da gazeteci adayları medya ziyaretlerinde

Bursa İnternet Gazetecileri Derneği'nin koordinatörlüğünde Yıldırım Belediyesi ve İŞKUR İl Müdürlüğü desteğiyle düzenlenen 'İnternet Gazeteciliği Akademisi'nde teorik eğitimlerini tamamlayan kursiyerler, medya ziyaretleri gerçekleştirdi.BURSA (İGFA) - Bursa İnternet Gazeteciler Derneği'nin Yıldırım Belediyesi ve İŞKUR İl Müdürlüğü'nün desteğiyle düzenlediği "İnternet Gazeteciliği Akademisi"ne katılan 40 kursiyer üç haftalık teorik eğitim sonrasında uygulamalı eğitime başladı.

Bursa'daki süreli basın yayınlar ile internet medyalarını ziyaret eden kursiyerler, eğitim süresince öğrendiklerini de yerinde uygulama ile pratiğe geçirebilme imkanı buldu.
Mesleğin püf noktalarını yerinde gözlemleyen kursiyerlere, medyalarda her geçen gün ağırlığı artan yeni medyanın incelikleri ve teknik detaylar da aktarıldı.

Kursiyerler ziyaretlerde gazete ve internet medyalarının çalışma ortamlarını, yaptıkları işlerin çeşitliliğini gözlemlerken, editörler, haber müdürleri ve köşe yazarları ile birebir görüşerek bilgi aldılar.

Aynı zamanda İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı olan Bursa İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Mesut Demir, medyanın dijitalleşmesi ile internet gazeteciliğinin  önem kazandığını belirterek, sektöre ilgi duyan gençler için hayata geçirilen akademiye katılan gençlerin ay sonunda düzenlenecek törenle sertifikalarına kavuşacağını söyledi. Demir, sertifika sonrasında kursiyerlerin istihdam süreçleri ile ilgili de talep eden medyaların İşkur desteğiyle medyalarda iş başı yaptırabileceğini kaydetti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37