banner55

Çayırova Kitap Fuarı'nın açılışında saygı duruşu yapılmadı, İstiklal Marşı okunmadı

Çayırova Kitap Fuarı'nın açılışında saygı duruşu yapılmadı, İstiklal Marşı okunmadı

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
08 Ekim 2019 Salı 12:11
 Çayırova Kitap Fuarı'nın açılışında saygı duruşu yapılmadı, İstiklal Marşı okunmadı


Cumhuriyet Halk Partisi
Çayırova İlçe Başkanı  Çetin Hartamacı, Çayırova 1 . Kitap Fuarı için basın açıklaması yaptı.

CHP Çayırova İlçe Başkanı Hartamacı, kitap fuarı için şu ifadelere yer verdi:


Çayırova 1. Kitap Fuarı açılışında şehitlere saygı duruşu ve istiklal marşı okunmamasını yanlı yazarlar mı istedi?

Çayırova Belediyesi ukdesinde programlanan 1. Kitap Fuarı başından tartışmayla başlayıp devam ediyor. Program açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmadan başlıyor. Kentin mülki amiri sayın Kaymakamımız ses çıkarmıyor, fakat o malum zat için referans oluyor. Tabii programın her aşamasını belediye başkanı takip edemez, söz konusu şehitler ve kurucu irade ise saygı duruşu ve İstiklal Marşı ise müdahalesi olmadığı gibi yine o zatın savunucusu olabiliyor. 

Bütün bu olumsuzluklarla kitap fuarını beceriksizlik, öngörüsüzlük gölgede bırakmıştır. Okullardan veli imzalı çağrı da bu hatadan dönmeleri için uyarı mahiyetinde yetmemiştir.

Toplumu kutuplaştırmaktan vazgeçip birleştirici olmak, her kesimin hassasiyetini önemsemek bu şehri yönetenlerin tutunacağı bir tutum olmalıdır.  

Sözde yazar Yavuz Bahadıroğlu, Çayırova’mıza bir katkı sağlamaz.

Bahadıroğlu’nun geçmişteki paylaşımları ve düşünceleri o kadar net ve bellidir ki bu düşüncedeki bir yazarın kitap fuarına davet edilmesinin altında başka sebepler mi yatıyor acaba?

Sözüm ona tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu sosyal medya hesabından yaptığı, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni hedef alan söylemlerle halkı galeyana getirmeye çalışması, geçtiğimiz yıl Darıca Belediyesi’ndeki organizasyonun iptaliyle sonuçlanmıştı. 
Bu kadar olaya rağmen sözde tarihçi yazar Bahadıroğlu Çayırova 1. Kitap Fuarı’na davet edilirken, geçmişteki yaşananlar hiç mi araştırılmadı? Araştırıldı ise Atatürk ve CHP’ye kin kusan bu adamın fuara davet edilmesinin sebebi nedir?

ÇİFTÇİ DAHA HASSAS OLMALI

Çayırova Kitap Fuarı’nın ilki bu sene yapılmakta ve 8 Ekim’de geleceği söylenen Bahadıroğlu yine söylüyoruz Çayırova’ya bir katkı sunmaz. 
Bu fuarın olumlu yanları kadar olumsuzluklarının da faturası Çiftçi’ye mal olacaktır. Bu yapılan yanlış seçimden, anlamsız ben yaptım oldudan vazgeçilmelidir. Ayrıştırıcı ve tahrik edici yazarlar yerine toplumun her kesiminin kabul ettiği yazarlarla fuar organize edilmelidir.
Bu duygu düşüncelerle bugün saat 10:00’da ismi geçen yazarın protestosu için de Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi önünde toplanılarak konuyla ilgili bir basın açıklaması yapılmıştır.

Son Güncelleme: 08.10.2019 20:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37