banner55

Çayırova’ya dördüncü mesire alanı yapılıyor

Çayırova’ya dördüncü mesire alanı yapılıyor

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
28 Nisan 2017 Cuma 13:30
Çayırova’ya dördüncü mesire alanı yapılıyor


Doğaya ve yeşile büyük önem veren Çayırova Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi’nde 40 dönüm arazi üzerinde mesire alanı oluşturuyor. 

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte park bahçe bakımlarının yanı sıra yeni park alanları da oluşturmaya devam eden Çayırova Belediyesi, parkların yanı sıra yeni mesire alanlarını da ilçeye kazandırıyor. Geçtiğimiz dönemlerde Cumhuriyet Mahallesinde hobi bahçesi olarak kullanılan alanda çalışmaları başlatan belediye, çevre düzenlemesi, ağaç dikimi ve bakım işleriyle çalışmanın startını verdi. 

CUMHURİYET MAHALLE SAKİNLERİ İÇİN YENİ BİR DOĞA İLE BULUŞMA ADRESİ OLACAK 
Çayırova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma ile ilçemiz 4. Mesire alanına kavuşacak.  Günlük hayatın koşuşturması arasında yorulan insanların, nefes alabilecekleri ortamlar oluşturmak ve Çayırova’nın doğal güzelliğinden faydalanmak amacı ile yapım çalışmalarının başladığı mesire alanları Çayırova’nın doğal güzelliğini bozmadan ve özüne yakışır bir şekilde yapılıyor. 

40 dönüm arazi içerisinde tasarlanan mesire alanı içerisinde yürüyüş yolları, çocuk oyun grupları, kamelyalar, piknik ve barbekü alanları, wc, 20 bin metre kare çim, bin 500’ün üzerinde bitki ve 500 metre kare yapay havuzdan oluşuyor. Mahalle sakinleri tarafından takdir alan çalışma ile Cumhuriyet mahalle sakinleri için yeni bir doğa ile buluşma adresi olacak mesire alanı bölgede büyük bir ihtiyacı da gidermiş olacak.

BAŞKAN DEMİRCİ, YEŞİLİYLE İLÇEYE NEFES VEREN SOSYAL YAŞAM ALANLARI OLUŞTURUYORUZ
Çalışmalar hakkında bilgi veren Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, "Çayırova doğal güzellikleri ve sanayisi ile bölgede cazibe merkezi olan bir ilçe. Bizde bu güzelliklere estetik dokunuşlar yaparak, hem ilçe halkımızın hem de ilçe dışından gelen misafirlerimizin hoşça vakit geçirebilecekleri ferah ve nezih ortamlar oluşturmak için çalışıyoruz. 

Mahalle sakinleriyle yaptığımız görüşmeler sonucu bölgede bir mesire alanı ihtiyacı olduğunu tespit ettik ve hemen çalışmalarımıza başladık. Tamamı belediyemiz tarafından yapılan çalışma neticesinde vatandaşlarımızın da taleplerini dikkate alarak daha önceleri hobi bahçesi olarak kullanılan bu alanda Bismillah diyerek işe başladık. 40 dönümlük arazi içerisinde başlayan çalışmamızı kısa süre içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz. 4. Mesire alanımız şimdiden ilçemize hayırlı olsun" dedi.  


Son Güncelleme: 28.04.2017 13:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37