banner55

Çiler’den 22 – 28 Şubat Vergi Haftası ve 1 Mart Muhasebeciler Günü mesajı

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, 22 – 28 Şubat Vergi Haftası ve 1 Mart Muhasebeciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
22 Şubat 2021 Pazartesi 19:22
Çiler’den 22 – 28 Şubat Vergi Haftası ve 1 Mart Muhasebeciler Günü mesajı

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, 22 – 28 Şubat Vergi Haftası ve 1 Mart Muhasebeciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Çiler mesajında şunları söyledi:

Vergi bilincinin oluşturulması ve toplumun tüm kesimlerine yayılması düşüncesiyle kutlanan Vergi Haftası ve maliyenin güçlenmesine katkı sunan, işletmelerimizin gelişmesinde yol gösterici olan muhasebecilerimizin 1 Mart Muhasebeciler Günü kutlu olsun.

Bölgemiz; vergi gelirinin sağlanması noktasında 2020 yılı itibariyle, geçmiş yıllarda olduğu gibi tahakkukta birinciliğini korumuş, tahsilat oranında da 70 ilin toplamından fazla ödenen vergi miktarıyla geçtiğimiz yılda da ülke ekonomisinde adını hatırlatmıştır. Tüm kamu hizmetlerinin, hızlı ve etkin bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli olan finansman kaynağının sağlanmasında vergi gelirleri büyük önem taşımakta olup, tüm vatandaşlarımızın kazancının bir bölümünü vergi olarak devlete ödemesi, yapılan hizmetlerde devletimize güç kazandırır. Bölgemizde; Gebze İlyasbey, Gebze Uluçınar, Gebze İhtisas ve Gebze Hünkar Vergi Dairesi olmak üzere çoğu ilden daha fazla Vergi Dairesi de bulunmakta, burada görev alan vergi dairesi personellerimiz de işlerini başarıyla sürdürmektedir.

Vergi dairesinde görev alan çalışanlarımız ile birlikte; yılın 365 günü devletimiz ile vergi mükellefleri arasında köprü görevi üstlenerek, vergi tahsilatını daha sağlıklı hale getirmek için çalışan muhasebecilerimiz, bir çok kurum ve kuruluşa bilgi akışı sağmakta, ülkemiz ekonomisinin gelişimi için çalışmakta ve iş dünyasına bilgisiyle yön vererek önemli bir kamu görevi yürütmektedirler.

22-28 Şubat Vergi Haftası ve 1 Mart Muhasebeciler Günü’nde; güçlü işletmeler, güçlü Türkiye için bu konuda emek verenlere başarılar diler; vergilerini tam ve zamanında ödeyen tüm mükelleflerimize hayırlı ve bol kazançlar temenni ederim.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37