banner55

Çiler’den Zafer Haftası ve Malazgirt Zaferi mesajı

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, 26-30 Ağustos Zafer Haftası ve Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü dolayısıyla açıklamada bulundu.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
26 Ağustos 2020 Çarşamba 12:08
Çiler’den Zafer Haftası ve Malazgirt Zaferi mesajı

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, 26-30 Ağustos Zafer Haftası ve Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü dolayısıyla açıklamada bulundu.

Çiler şunları söyledi:

Anadolu topraklarının kapılarını Sultan Alparslan komutasındaki ordumuz sayesinde açan, dönemin güçlü komutanı Romen Diyojen ve sayıca çok üstün Bizans Ordusu’nun mağlup edilmesiyle Türklerin varlığının dünyaya kanıtlayan bu muhteşem zafer, vatanımızın inşasının başlangıcıdır. 26 Ağustos 1071’de Malazgirt’te ulaşılan başarı; adalet, merhamet ve hoşgörü ile dolu yönetim anlayışının Anadolu’nun bereketli topraklarında yeşermesine, Sultan Alparslan ve komutanların gönüllerde açtığı farklı inanç, köken ve kültüre saygı düşüncesinin sağlam temellerle oluşturulan kardeşlik duygumuzun güçlendirilmesine sebep olarak, günümüzde de sahip olduğumuz muhteşem tarihi eserlerin bizlere miras kalmasını sağlamıştır. Anadolu topraklarımızın Türklüğü’nün kökleri Sultan Alparslan ile kurulmuş, İstanbul’un fethi ile sağlamlaştırılmış, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1922 yılının aynı gününde kazandığı zaferle dünyaya kanıtlanmıştır.

Şanlı tarihimizde nice başarılara birlik ve beraberlik içerisinde, bağımsızlık aşkımızdan asla ödün vermeden, kararlı ve dik duruşla ulaşan milletimizin, yalnızca Türk tarihinin değil dünya tarihinin akışını değiştiren eşsiz zaferlerinden 1071 Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümüne ulaşmanın gurur ve heyecanıyla bizler, bu büyük medeniyet birikiminin mirasçıları olarak bütün bereketiyle bize kucak açan topraklarımızda, barış ve kardeşliği yükseltmeye, huzur ve güven içerisinde yaşamaya, köklü tarihimizi ve kültürel mirasımızı korumaya, turizm faaliyetlerinin güçlendirilerek bölgenin tanıtılması, ziyaret edilmesi, tüm değerlerin daha aktif bir şekilde yaşatılması için gayret göstermeye devam edeceğiz.

1071 Malazgirt Zaferimizin 949. yıldönümünü ve Zafer Haftası’nı kutlar, başta Sultan Alparslan olmak üzere üstün cesaret ve kararlılıkla hiçbir zaman geri adım atmadan canlarını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyorum.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37