banner55

Çocuklar GTÜ’ yü çok sevdi

Çocuklara çevre bilinci aşılanıyor

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
26 Ağustos 2016 Cuma 13:57
Çocuklar GTÜ’ yü çok sevdi
Nitelikli akademik yapısının dışında sosyal sorumluluk projeleri ile bölgede önemli etkinliklere ev sahipliği yapan GTÜ, çocukları ağırladı. Çoğunluğu çocuk esirgeme kurumu ve sevgi evlerinden olan çocuklar GTÜ’ de doyasıya eğlenip, kampüsün eşsiz doğasının tadını çıkardılar. 

Türk Balıkadamlar Spor Kulübü’nün her yıl düzenlediği Uluslararası Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali'nin ilk kez bu yıl bir parçası olan Gebze Teknik Üniversitesi çocuklara doğa bilincini aşılamak için bir gün boyunca çeşitli etkinlikler düzenledi.

GTÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı (SKS) tarafından hazırlanan, GTÜ Fikir ve Proje Öğrenci Topluluklarının da katkısı ile yapılan etkinlikte Gebze Bölgesinde bulunan sevgi evleri ve çocuk esirgeme kurumunda yaşayan çocuklar gönüllerince bir gün geçirdi.

Doğa yürüyüşleri, yüzme, çeşitli oyunlar ve tiyatro oyunları ile doğal hayatın önemine vurgu yapılarak çocuklara çevre bilinci aşılandı. 

GTÜ yaz okulu öğrencileri ile kaynaşıp birlikte etkinlik yapan çocuklar, GTÜ’ de her şeyin çok güzel olduğunu belirterek, bu kadar çok ağacı bir arada daha önce hiç görmediklerini GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün’ e ilettiler. 

Günün sonunda çocuklar Görgün'den hediyelerde aldılar. 
Son Güncelleme: 27.08.2016 00:22
Anahtar Kelimeler:
CesetKayıpUludağ
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37