banner55

Darıca'da kurban alanı satışları başladı

Darıca'da kurban alanı satışları başladı

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
25 Temmuz 2018 Çarşamba 16:18
Darıca'da kurban alanı satışları başladı

Darıca Belediyesi Kurban Bayramı öncesi Kurban satış alanındaki hazırlıklarını sürdürürken, kurban satış alanları için de fiyatlar belli oldu.

Emek Mahallesi’nde kurulacak olan kurbanlık satış alanında altyapı çalışmaları devam ederken, kurban satış alanı almak isteyen vatandaşlar, Darıca Belediyesi’ne müracaat ederek, 02 Ağustos 2018 tarihine kadar Garanti Bankası Darıca Şubesi’ne ücretlerini yatırmaları gerekiyor.

65 - 105 ve 210 m2 olarak belirlenen Kurban Satış Alanları için kura çekimi ise 03 Ağustos 2018 Cuma günü saat 15:00’da Darıca Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda noter huzurunda yapılacak. Kurban Satış Alanları ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar 0541 461 82 55 numaralı telefondan bilgi alabilecekler.

KURBAN SATIŞ ALANINDA HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Emek Mahallesi’nde kurulacak olan kurban satış alanı için 100 dönümlük alanda çalışma yapılırken, 20 dönümlük alan ise park yeri olarak ayrıldı. Kurban satış alanında duş, mescit, tuvalet ve büfe gibi satıcıların ve vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek alanların bulunacağı ifade edilirken, aydınlatma için de gerekli elektrik tesisatının kurulduğunun altı çizildi. 

Temel ihtiyaçların aksamaması için görevliler tarafından sürekli kontroller yapılacağını ifade eden yetkililer, halkın daha sağlıklı ve hijyenik koşullarda kurban alım işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için veteriner eşliğinde sürekli kontroller yapılarak vatandaşın kurbanlık vasfını  taşıyan  hayvanları gönül rahatlığı ile alabileceklerinin altını çizdiler.

Son Güncelleme: 25.07.2018 16:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37