banner55

Dilovası yarı olimpik yüzme havuzu inşaatı devam ediyor

Dilovası yarı olimpik yüzme havuzu inşaatı devam ediyor

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
08 Ağustos 2018 Çarşamba 11:07
Dilovası yarı olimpik yüzme havuzu inşaatı devam ediyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Dilovası Mimarsinan mahallesinde olimpik yüzme havuzu inşa ediyor. Proje alanı 4 bin 400 metrekare olan yapının, toplam inşaat alanı 4 bin 200 metrekare olacak.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, "Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapımı devam eden yarı olimpik yüzme havuzunun inşaatımızın yapımı hızla devam ediyor" dedi.

Yaz ve kış mevsimlerinde kullanılabilecek olan yarı olimpik yüzme havuzuyla ilgili açıklama yapan Başkan Toltar şunları söyledi:

İlçemizde genç nüfus çoğunluktadır. Bu gençlerimiz bizim için çok önemli. Gençlerimizin sağlıkta, sporda, eğitimde her alanda bilgi çağında en iyi şekilde yetişmesi için gayret sarf ediyoruz. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İilçemizde gençlerimizin istifadesine sunmak üzere yapımı devam eden yaz-kış kullanılabilecek, ısıtmalı yüzme havuzumuzun ve sosyal tesisimizin inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Proje alanı 4 bin 400 metrekare olan yapının, toplam inşaat alanı 4 bin 200 metrekare olacak. 

Yapının bodrum katında 2 adet masa tenisi salonu, 2 adet satranç ve 1 eğitmen odası ile soyunma odaları ve duşlar yer alacak.

Yapının zemin katı giriş fuayesi, yarı olimpik yüzme havuzu ve çocuk havuzundan oluşacak. Ayrıca bu katta kafeterya, 2 adet çalıştırıcı odası, 2 adet soyunma odası ve büro birimleri yer alacak. Birinci katta ise dinlemelik, bay ve bayan spor salonu, soyunma ve duş alanları, mescitler ve 94 kişilik seyirci tribünü bulunacak. 


Son Güncelleme: 08.08.2018 11:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37