banner55

Farabi Hastanesi, Uluslararası Sağlık Turizmi yetki belgesi aldı

Farabi Hastanesi, Uluslararası Sağlık Turizmi yetki belgesi aldı

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
18 Ağustos 2018 Cumartesi 15:29
  Farabi Hastanesi, Uluslararası Sağlık Turizmi yetki belgesi aldı


Kocaeli Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yaptığı çalışmalar sonucunda, Sağlık Bakanlığı'nca Sağlık Turizmi Yetki Belgesi almaya hak kazanan bölgedeki iki hastaneden biri oldu.

Sağlık Bakanlığı'nın 13 Temmuz 2017 tarihinde 30123 sayı ile Resmi Gazetede yayınlayarak yürürlüğe giren Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı yönetmeliği gereği, uluslararası sağlık hizmetlerinde faaliyet gösterecek hastaneler için 1 yıl içinde yetki belgesini alma mecburiyeti getirilmişti. 

Bu kapsamda Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi de alt yapısını oluşturarak gerekli olan başvurularını yaptı. Bakanlık tarafından yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucu da Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1(bir) hafta önce Sağlık Turizmi Yetki Belgesi almaya hak kazandı.

Hastane Başhekimi Doç.Dr. Mustafa Güneş, hastane olarak uluslararası hastaları da kabul etmeye hazır olduklarını ifade etti. Güneş, "Bu belgeyi almamızda emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliriz. Bu belgenin alınmasıyla bölgemiz sağlık turizmi açısından geleceğe hazırlanmada önemli bir adım atacaktır. Hastanemize başvuran tüm hastalarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir" dedi. 


Son Güncelleme: 18.08.2018 15:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37