banner55

Gazeteci Yüksel Ercan'dan, belediyelere düğün salonu ikramı önerisi

Yılların usta Gazeteci-Yazarı YÜKSEL ERCAN MEDYA GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Ercan, bölge belediyelerin sosyal sorumlulukları bakımından çok yerinde ve çok önemli bir öneri yaptı. 

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
03 Aralık 2019 Salı 12:06
Gazeteci Yüksel Ercan'dan, belediyelere düğün salonu ikramı önerisi


Sosyal medya sayfasından çok geniş bir halk kesiminin etkilendiği Türkiye'deki ekonomik krizin sürdüğü şu günlerde, çocuklarını evlendirecek durumu iyi olmayan aileler olduğuna işaret eden Yüksel Ercan, bu anlamda İzmit Belediyesi'nin düğün salonlarına indirim kararını örnek göstererek, diğer belediyelerin de, özellikle çocuklarını evlendirmede sıkıntı yaşayan ailelere gerek düğün salonları, gerekse düğün ikramlarında belediyelerin taşın altına elini sokarak bu anlamda yardım için adım atmaları önerisini sundu. 

Yüksel Ercan'ın önerisi şöyle:

İZMİT BELEDİYESİ BİR ADIM DAHA ATMALI

İzmit Belediye Meclisi son derece harika bir karar alarak daha önce 550 ila 1100 lira olan düğün salonu ücretlerini 1 liraya indirdi.

Türkiye'deki ekonomik kriz çocuklarını evlendirecek herkesi perişan ediyor, Özellikle salon kiraları ve salondaki ikramlar düğün sahiplerine de evlenecek gençlere de kabus dolu anlar yaşatıyor.

Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığındaki İzmit Belediyesi bir adım daha atmalı düğün ve hikah salonlarındaki ikramları da ücretsiz yapmalı. Bunu da belli bir standarda bağlamalı. Lüksten, şatafattan uzak, düğün sahiplerini de, katılanları da hayal kırıklığına uğratmayacak bir menü ile salon ve ikram giderlerini tarihe karıştıracak bir adım atmalı.

Belediyelerin kırkı kırk yerde gidiyor. Herhangi bir birimin yaptığı aşırı harcamalardan kaçınılarak yapılan bir iktisat ile düğün salonlarındaki ikram sorunu da çözüme kavuşturulmuş olabilir.

2 bin lira emekli maaşı bile alamayan, bu maaş ile de çocuğunu evlendirmeyi düşünen bir anne ya da babaya bundan daha büyük nasıl bir iyilik olabilir? Halka hizmet dediğiniz başka nedir ki?

HİÇ KİMSE İZMİT BELEDİYESİ'Nİ TRİBÜNLERE 
OYNAMAKLA SUÇLAMASIN, HALKA HİZMETİN PARTİSİ OLMAZ

İzmit Belediyesi'nin düğün ve nikah salonu ücretlerini 1 liraya indirme kararını sonuna kadar destekliyor ve başta Büyükşehir olmak üzere 11 ilçe belediyesinin de aynı duyarlılığı göstermesini bekliyoruz.

Siyaset insan için yapılır. Belediyeler çok küçük dokunuşlarla emekli ve dar gelirli vatandaşların hayatlarını çok büyük oranda değiştirebilirler. Düğün ve nikah salon ücretleri ve salonda davetlilere yapılacak ikramların da ücretsiz olması partili, partisiz herkesi memnun edecektir.

Belediyeler yıllardır yaptıkları sünnet şöleni organizasyonları ile dar gelirli halkın bütçesine zaten katkı sunuyorlar. Ancak asıl dert, büyük sıkıntı düğün ve nikahlar.

Hepimiz bu meseleye particiliğin dışında bakalım. Siyasetçi kendisine çeki düzen versin. Yerel yönetimler belli müteahhitleri zengin etmekten vaz geçsin. Merkeze halkı koysunlar, vatandaş olarak biz de rahat nefes alalım.

İzmit Belediye Meclisi bu konuda son derece önemli bir adım attı. Şimdi sıra Büyükşehir ve 11 ilçe belediye meclisinde. Özlemle bekliyoruz.

Son Güncelleme: 03.12.2019 12:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37