banner55

Karabacak:Çanakkale Zaferi dönüm noktasıdır

Karabacak:Çanakkale Zaferi dönüm noktasıdır

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
17 Mart 2017 Cuma 21:32
Karabacak:Çanakkale Zaferi dönüm noktasıdır


Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitleri’ni Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, "Güçlü ve bölgesinde lider Türkiye için önemli gelişmelerin yaşandığı bir süreç yaşıyoruz" dedi.

Başkan Karabacak, geçmişten günümüze önemli zaferler elde eden Türk milletinin Çanakkale’de de eşine az rastlanır bir şekilde vatanını savunduğuna dikkat çekerek mesajında şu görüşlere yer verdi.

"Çanakkale Savaşları, tarihte eşi görülmemiş büyük fedakarlık örneği göstererek can siperane bir şekilde vatan topraklarını savunan vatan evlatlarının mücadelesine sahne olmuştur. Savaşlar sonunda elde edilen zafer vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için varını yoğunu  ortaya koyan bir milletin, tarih sayfalarından silinmeyecek bir  destanıdır.

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÇALIŞMALIYIZ
Geçmişte savaş meydanlarında yaşanan mücadele bugün farklı şekillerde devam ediyor. Şehitlerimizin kanlarıyla yoğrulan bu toprakları korumak adına bizlere düşen, ülkemizi bölmek isteyen iç ve dış güçlere karşı dik durarak ülkemizi aydınlık günlere taşımaktır. Bulunduğumuz coğrafya stratejik konum itibariyle tüm dünya açısından büyük önem arz etmektedir. 

Bu yüzdendir ki tarih boyunca değişik entrikalarla bu toprakları almak isteyenler olmuştur ve bundan sonra da olacaktır.  Başta biz idareciler olmak üzere toplumun her bireyinin bunun bilinciyle hareket ederek, görevlerini yerine getirmesi ve kendimizi modern dünyanın gerektirdiği şekilde yetiştirerek aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetine sahip çıkmalıyız. 16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesi yine bir takım dış mihraklar ülkemiz üzerinde oyunlar oynamaktadır. Ama inanıyoruz ki halkımız 16 Nisan’da bunlara en güzel cevabı verecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkesi, bayrağı ve bağımsızlığı için canını feda eden şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.Son Güncelleme: 17.03.2017 21:37
Anahtar Kelimeler:
Boat ShowGemi InşaİMEAK
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37