banner55

Karabük Üniversitesi, İSU SCADA Kontrol Merkezini İnceledi

Karabük Üniversitesi, İSU SCADA Kontrol Merkezini İnceledi

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
18 Temmuz 2019 Perşembe 11:31
Karabük Üniversitesi, İSU SCADA Kontrol Merkezini İnceledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, yatırımlarında kullanmış olduğu son teknolojiler ile örnek kurum olarak referans alınmaya devam ediyor. Karabük Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü, öğretim üyeleri ve öğrencileriyle birlikte  İSU SCADA Kontrol Merkezini ziyaret ederek SCADA sisteminin işleyişiyle ilgili incelemelerde bulunarak bilgi aldılar.

Kocaeli genelinde 197  İçme Suyu Deposu, 105   İçme Suyu Terfi Merkezi ve 12  İçme Suyu Arıtma Tesisi olmak üzere 314 adet noktanın online olarak takip ve kontrolü yapılan SCADA Kontrol Merkezi birçok araştırmacı Bilim insanı ve kurumlar tarafından ziyaret edilmeye devam ediyor.
Karabük Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hamiyet Şahin Kol, Dr. Öğretim Üyesi Enes Özkök, Doç. Dr. Sakine Uğurlu, Öğretim Üyesi Dr. Kadir Ulutaş ve beraberindeki ekip ile birlikte SCADA Kontrol Merkezini yerinde incelediler.

İSU, Su ve Atıksu Teknolojileri Daire Başkanı Süleyman Karabayır nezaretinde, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Dikkatle takip edilen inceleme sonrası heyet SCADA Kontrol Merkezinin 7 gün 24 saat online kesintisiz hizmet anlayışının önemine değinerek, İSU Genel Müdürlüğünün son teknolojiyi takip etmesinin örnek bir anlayış olduğu vurgulandı.

SCADA Kontrol Merkezi karşısında oldukça etkilenen Karabük Üniversitesi Heyeti; gösterilen yakın ilgi ve tecrübe paylaşımlarından dolayı İSU Genel Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti. Heyet incelemenin ardından toplu fotoğraf çekilerek kuruma veda ettiler. 
Son Güncelleme: 18.07.2019 11:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37