banner55

Kümeevler Cami projesi başladı

Kümeevler Cami projesi başladı

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
18 Eylül 2018 Salı 19:59
Kümeevler Cami projesi başladı

Çayırova Mahallesi’nin en yoğun noktasında yer alan Kümeevler Camii'nin külliyeye dönüşümü için yıkım çalışmalarına başlandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Camii Derneği ve Çayırova Belediyesi iş birliğinde yapımı gerçekleştirilecek külliye 2600 metrekare alan üzerine inşa edilecek.

Çayırova’nın en işlek caddesi olan Fatih Caddesi'nin hemen yanı başında yer alan Kümeevler Camii yerini külliyeye bırakıyor. Mevcut caminin yetersiz ve eski yapı oluşundan dolayı külliye tarzında yeni bir Camii’nin inşa edileceği alanda eğitim ve sağlık hizmetleride yer alacak. 

2600 metrekare alan üzerinde inşa edilecek külliyenin içerisinde büyük bir camii yer alacak. Ayrıca 3 katlı kapalı otoparkında bulunacağı külliyede Aile Sağlığı Yaşam Merkezi (Sağlık Ocağı), Kur’an Kursu, Kütüphane, Okuma Salonları, Kültür Salonu, taziye alanları, Aş evi, etkinlik alanları, meydan ve lojman yer alacak.

MEVCUT CAMİİNİN YIKIMI BAŞLADI

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin titizlikle üzerinde durduğu Külliye Projesi için adım atıldı. Camiinin yıkımında operatör koltuğuna geçerek yıkıma başlayan Demirci, yapılacak olan Külliye ile ilçeye çok önemli bir merkez kazandıracaklarını söyledi. 

Çayırova Mahallesi’nin bu projeye büyük bir ihtiyaç duyduğunuda aktaran Demirci, "İlçemizin merkezi noktasında yer alan Kümeevler Camii çevresinde kamulaştırma çalışmalarını tamamladık. Cami Derneğimiz ve Büyükşehirimizle birlikte koordineli bir şekilde inşaatını tamamlayacağımız projenin tüm detaylarını düşündük. Çayırova ve Yenimahalle’nin merkezi olarak nitelendirdiğimiz alanda büyük bir camii inşa ederek, modern bir meydanı hizmete sunacağız" dedi.

DEMİRCİ: AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ’DE KÜLLİYENİN İÇİNDE YER ALACAK

Çayırova Mahallesi ve Yenimahalleyi önemle ilgilendiren bir diğer hizmetide aktaran Demirci, külliye projesi kapsamında büyük bir Aile Sağlığı Merkezi inşa edeceklerini söyledi. Yaklaşık olarak 40 Bin kişinin yürüme mesafesinde olacak olan Sağlık Ocağı’nın tam teşekküllü bir şekilde hizmete sunulacağını da aktaran Demirci, her iki mahalleninde nefes alabileceği bir alanı oluşturmak için ilk adımı attıklarını söyledi.

KÜLLİYE PROJESİNDE OTOPARKTA DÜŞÜNÜLDÜ

Külliyenin yapımında her detayı en ince ayrıntısına kadar düşündüklerini belirten başkan Demirci, 3 katlı otopark ile özellikle Fatih Caddesi’ndeki trafik sorununu çözeceklerini söyledi. Yapılacak otopark ile hem caddeyi hemde külliyenin çevresini rahatlatacaklarının altını çizen Demirci, projenin bir an önce başlaması için yıkım çalışmalarını hızlandıracaklarını söyledi. 


Son Güncelleme: 18.09.2018 20:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37