banner55

Mahalle meclisleri Yenimahalle’den başladı

Mahalle meclisleri Yenimahalle’den başladı

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
16 Haziran 2019 Pazar 13:21
Mahalle meclisleri Yenimahalle’den başladı

 


Başkan Çiftçi, seçim beyannamesinde verdiği sözleri yerine getirmeye devam ediyor.
Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, 'Halkımızı dinliyoruz, kentimizi birlikte yönetiyoruz' sloganı ile seçim beyannamesinde söz verdiği mahalle meclisine Yenimahalle’den başladı. 

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, seçim beyannamesinde söz verdiği mahalle meclisi toplantılarına Yenimahalle’den başladı. Vatandaşların belediye yönetimine aktif katılımını sağlamak, görüş, öneri ve fikirlerini dinlemek amacı ile düzenlenen Yenimahalle danışma meclisi Süleymaniye Caddesi’ndeki park alanında gerçekleşti. 

ÇAYIROVA’YI BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Başkan yardımcıları Sadettin Arıkboğa, Salih Palaz, Serdar Topçu ve birim müdürlerinin da hazır bulunduğu ve iki saat süren toplantının açılış konuşmasını yapan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, seçim beyannamesinde söz verdikleri mahalle meclisi toplantısına Yenimahalle’den başladıklarını belirterek; amaçlarının Çayırova’yı birlikte yönetmek olduğunu söyledi. 

Sorunları yerinde dinlemek istediklerini, birlikte istişare ederek sorunları en doğru şekilde çözeceklerini ifade eden Başkan Çiftçi, "Toplantılarımız rutin olarak 9 mahallemizde devam edecek. Şeffaf olacağız. Kafanıza takılan her soruyu sorabilirsiniz. Fikirlerinize ve önerilerinize değer verdiğimiz için bu toplantıyı yapıyoruz"dedi.

2.5 AYDA YAPILANLARI ANLATTI

Göreve geldikleri günden bugüne geçen 2,5 ayda yapılan çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgiler veren Başkan Çiftçi, Çayırova tarihinin en yüksek oyunu aldıklarını belirterek, Çayırova halkına layık olmak için çalışacaklarını söyledi. 

ÜNİVERSİTEDE OKUYANLARIN YANINDA OLACAĞIZ

Çiftçi, Ramazan ayını dolu dolu geçirdiklerini, seçim beyannamesinde verdikleri sözlerinden biri olan beşikten eşiğe yetim projesinin ilk adımını atarak; bayramdan önce ilçede tespit ettikleri yetim çocukları giydirdiklerini ve bunun bayramla sınırlı olmayacağını kaydetti. 

Üniversitede okuyan öğrencilerin yeni dönemde yanlarında olacaklarını, vatandaşların ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerini kendilerine bildirmelerini isteyen Başkan Çiftçi, Ramazan ayında fakir fukaranın yanında olduklarını, ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak yemek servisi yaptıklarını, engelli vatandaşlarla bir araya geldiklerini anlattı.


BÖLGENİN EN BÜYÜK HASTANESİNİ YAPACAĞIZ

Devlet hastanesini yakından takip ettiğini, 200 yataklı hastaneyi 300 yatağa çıkarmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Çiftçi, yeri uzak olan hastane için üç alternatif yer belirlediklerini ve bunu yetkililere sunduklarını, bölgenin en büyük hastanesi olması için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

ÇAYIROVA’DAN BAŞKA GİDECEK YERİM YOK

Ekibi ile iş üretmek istediklerini ve mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmaya devam edeceklerini anlatan Başkan Çiftçi, “Ben Çayırova’nın çocuğuyum. Buradan başka gidecek yerim yok. Görevim bittiğinde sizlerin arasında olacağım” diye konuştu.

TALEP VE ÖNERİLER NOT ALINDI

Başkan Çiftçi’den sonra söz alan vatandaşlar görüş, öneri, fikir ve taleplerini Başkan Çiftçi'ye anlattı. Sorulara tek tek cevap veren Başkan Çiftçi, gelen istek ve taleplerle ilgili başkan yardımcıları ve birim müdürlerine de söz vererek vatandaşların ilk ağızdan bilgi aktardı.

Yanimahalle sakinlerinin talepleri tek tek not alınarak kayıtlara geçirildi. Vatandaşlar ayrıca talep, istek ve şikayet formlarını doldurarak alanda bulunan sandığa attılar. Katılımın yüksek olduğu ve mahalle sakinlerinin oldukça memnun kaldığı mahalle meclisi vatandaşlara yapılan tavuk, pilav ve ayran ikramı ile son buldu.


Son Güncelleme: 16.06.2019 17:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37