banner55

Sandoz Türkiye’ye Felis’te iki ödül

Sandoz Türkiye, “Değişen Nefesler Dönüşen Hayatlar” Yapay Zekâ Projesi ile “Hedef Kitle Odaklı Medya Kullanımı ve Topluluk Yaratma” ve “Medikal Pazarlama Kampanyası” kategorilerinde Felis Ödüllerine layık görüldü.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
17 Kasım 2023 Cuma 11:11
Sandoz Türkiye’ye Felis’te iki ödül

Sandoz Türkiye, “Değişen Nefesler Dönüşen Hayatlar” Yapay Zekâ Projesi ile “Hedef Kitle Odaklı Medya Kullanımı ve Topluluk Yaratma” ve “Medikal Pazarlama Kampanyası” kategorilerinde Felis Ödüllerine layık görüldü.

Reklam ve pazarlama endüstrisinde etkili yaratıcılığın pazarlama çalışmalarındaki rolünü vurgulamak ve yaratıcı dünyaya katkı sağlayan ekiplerin başarılarını ödüllendirmek amacıyla her yıl düzenlenen 18’inci Felis Ödül Töreni Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Ödül töreninde Sandoz Türkiye, KOAH hastalarına yönelik Türkiye’nin ilk glikopironyum ve indakaterol tedavisi için gerçekleştirdiği “Değişen Nefesler Dönüşen Hayatlar” Yapay Zekâ Projesi ile “Hedef Kitle Odaklı Medya Kullanımı ve Topluluk Yaratma” ve “Medikal Pazarlama Kampanyası” kategorilerinde Felis Ödülleri’ne layık görüldü.

Sandoz Türkiye’nin “Değişen Nefesler Dönüşen Hayatlar” Yapay Zekâ Projesi iki fazdan oluştu ve altı ay sürdü. Projede ChatGPT ile KOAH hastalığı farklı metaforlarla tanımlandı ve Midjourney ile bu tanımlamalar yapay bir insan figürü üzerinde en gerçekçi biçimde görselleştirildi.

Proje, KOAH hastalığının yükünün bireylerin yaşamına olan etkisini hasta odaklı, etkili ve akılda kalıcı bir yaklaşım ile hekimlere tanıtmayı hedefledi. Bu konudaki farkındalığı artırarak etkin bir tedavi ile hastanın yaşamının değişebileceğini göstermek amaçlandı.

Sandoz hakkında

Sandoz (SIX: SDZ; OTCQX: SDZNY), jenerik ve biyobenzer ilaçlarda küresel liderdir ve var oluş amacı büyüme stratejisi ile paralel olarak hastaların erişimine öncülük etmektir.

100'den fazla ülkeden 22.000 kişi, Sandoz ilaçlarını dünya çapında yaklaşık 500 milyon hastaya ulaştırmak için çalışır. Sandoz çalışanları küresel değer, küresel Sağlık sektöründe tasarruf ve bunun ötesinde büyük bir sosyal etki yaratır. 1500'den fazla üründen oluşan Sandoz portföyü, soğuk algınlığından kansere kadar birçok hastalığın tedavisine yöneliktir.

Merkezi İsviçre'nin Basel kentinde bulunan Sandoz'un kuruluşu 1886 yılına uzanır. Sandoz'un çığır açan geçmişi 1929'da Calcium Sandoz, 1951'de dünyanın ilk oral penisilini ve 2006'da dünyanın ilk biyobenzerinin piyasaya sunulmasını kapsar.

1955 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Sandoz Türkiye, genel merkez ve Gebze üretim tesisi ile faaliyet gösterir. Gebze fabrikası, yüksek üretim kapasitesiyle Sandoz’un önemli üretim merkezinden biri konumundadır.

Daha fazla bilgi için https://www.sandoz.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37