banner55

Şayir: Esnafımızın da vatandaşımızın da yüzü gülecek

Şayir: Esnafımızın da vatandaşımızın da yüzü gülecek

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
19 Eylül 2019 Perşembe 12:01
 Şayir: Esnafımızın da vatandaşımızın da yüzü gülecek

Dilovası’nda çalışmaları devam eden Eynerce Kavşağı’ndaki çalışmaları inceleyen Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ve İlçe Başkanı Osman Akbulut yetkililerden bilgi alarak çalışmaları incelediler.

Geçtiğimiz yıl yapımına başlanan Dilovası’nda yaşayan vatandaşların hayatını kolaylaştıracak Eynerce Kavşağı - Yavuz Sultan Selim Caddesi Bağlantı Yolu projesinde çalışmalar aralıksız sürüyor. 
Yapım çalışmaları süren Eynerce Kavşağı’nı inceleyen Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ve AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut yetkililerden bilgi aldılar.

İLÇEYE GİRİŞ RAHATLAYACAK

Proje kapsamında, Dilovası ilçesinin D-100 yoluna katılımını ve ayrımını sağlayan Eynerce Kavşağı’nın, Dilovası şehir merkezine uzanan kolu Yavuz Sultan Selim Caddesi ile birleştirilerek yan yol yapıyor. Çalışma ile Kocaeli yönünden Dilovası ilçe merkezine erişimler yan yol aracılığı ile doğrudan sağlanacak. İnşa edilecek yeni caddeyle hem ulaşım rahatlayacak hem de bölgenin çehresi değişecek.

ÖNEMLİ BİR SORUNUMUZ ORTADAN KALKACAK

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, “Çalışmaları hızlanarak bitirilme aşamasına gelen Eynerce Kavşağı bitiminde, Eynerce Kavşağı’ndan Yavuz Sultan Selim Caddesi’ne bağlantı kolundan İbni Sina caddesine bağlantı verilecek. İlçemiz de önemli bir trafik sorunu ortadan kaldırılmış olacak. İlçemizin önemli bir caddesi haline gelecek olan Yavuz Sultan Selim Caddesi’nde de şu anda altyapı ve aydınlatma direkleri için çalışmalar bitirildi. Şu an bağlantı için düzenlenen kavşakla birlikte üstyapı çalışmaları devam ediyor.

ÇALIŞMALAR HIZLA SÜRÜYOR

Hızlı giden bir çalışma ile inşallah yıl sonuna kadar çalışmalar sonlanarak Yavuz Sultan Selim Caddesi ilçemizin en işlek ve güzel caddesi konumuna kavuşacaktır. Yapımı bitecek olan caddemizle esnafımız da daha güzel işler yapacaktır”dedi.

Son Güncelleme: 19.09.2019 12:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37