banner55

Trabzonlular festivali öncesi son hazırlıklar yapıldı

Trabzonlular festivali öncesi son hazırlıklar yapıldı

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
27 Nisan 2017 Perşembe 13:16
Trabzonlular festivali öncesi son hazırlıklar yapıldı


18-23 Mayıs 2017 tarihleri arasında Gebze Tatlıkuyu Sabit Pazar yerinde gerçekleşecek olan 2. Gebze Trabzonlular festivali öncesi son hazırlıklar yapıldı. Festivale gelenler, Gebze’de Trabzon’u yaşayacaklar.

18 Mayıs-23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2. Gebze Trabzonlular Festivali için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Gebze Tatlıkuyu Sabit Pazarı’nda gerçekleşecek olan festival öncesi Necdet Demirtaş başkanlığındaki Gebze Trabzonlular Derneği yönetim kurulu kahvaltıda buluşarak festivalinin son durumu ile ilgili değerlendirme yaptı. Festivalinin birincisi kadar ilgi görmesini beklediklerini söyleyen Gebze Trabzonlular Dernek Başkanı Necdet Demirtaş, "Bölgemizde unutulmaz bir festival daha yaşatmak için çalışıyoruz. Festivalimize kaçıranlar çok şey kaçırmış olur. Tüm halkımızı bekliyoruz" dedi.

SON HAZIRLIKLAR YAPILIYOR
2. Gebze Trabzonlular Festivalinin organizasyonunda dernek yönetimi tarafından Komisyon başkanlığına seçilen Ahmet Köse, hazırlıkların son durumu ile ilgili olarak, dernek başkanı Necdet Demirtaş ve yönetim kuruluna bilgiler verdi. 

BÜYÜK İLGİ BEKLENİYOR
Ülkemizin içinde bulunduğu terör belası nedeni ile festivalin bir yıl geciktiğini söyleyen Komisyon Başkanı Ahmet Köse, “Trabzonlular Derneği olarak Gebze Kent Meydanında organize ettiğimiz 1. Gebze Trabzonlular Derneği festivali büyük ilgi görmüştü. 18-23 Mayıs 2017 tarihleri arasında ise festivalimizi Tatlıkuyu semt pazarında yapacağız. 2. Festivalimiz öncesi gerekli tüm çalışmaları yaptık. 1. Festivalimizde olduğu gibi bu festivalimize de büyük ilginin olmasını bekliyoruz’ dedi.

ÇOK ÖZEL SANATÇILAR GELİYOR
Festivalde Karadeniz müziğinin çok önemli seslerinin sahne alacağını belirten Komisyon Başkanı Ahmet Köse, "Yöresel yemekler, standlar, yöresel el sanatları, yöresel oyunlar ve konserler ile Gebze’de Trabzon’u yaşayacağız. Bu etkinliğimize bütün halkımız davetlidir" diyerek çalışma ile ilgili olarak gelinen son nokta ile ilgili bilgilendirme yaptı. Ahmet Köse başkanlığındaki komisyonda Mahmut Aşıkoğlu, Selamet Güner, Emir Malkoç, Evren Kızıltaş ve Gençlik ve Kadın kollarından yöneticiler yer alıyor. Son Güncelleme: 27.04.2017 13:27
Anahtar Kelimeler:
Sur Yapı
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37