banner55

Trafik Haftası’nda, Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği öne çıktı

Trafik Haftası’nda, Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği öne çıktı

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
07 Mayıs 2019 Salı 17:21
 Trafik Haftası’nda, Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği öne çıktı

 04-10 Mayıs Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve  Karayolu Trafik Haftası münasebetiyle ‘Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği’ kapsamında Kocaeli Valiliği koordinasyonluğunda düzenlenen program Kocaeli Vali Vekili  Dursun Balaban’ın da katılımlarıyla gerçekleştirildi.

İzmit Alemdar Kavşağı’nda gerçekleştirilen programa; Vali Vekili Dursun Balaban’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma komutanı Albay Osman Aslan, daire müdürleri, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Öğrenciler tarafından karşılanan ve onlarla toplu fotoğraf çekilen Vali Vekili Dursun Balaban daha sonra beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve AFAD tarafından alanda kurulan standları gezerek, yetkililerden bilgi aldı.
   
Balaban yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi:

Değerli katılımcılar, 4 ve 10 Mayıs tarihleri arası Türkiye genelinde Trafik haftası olarak kutlanmaktadır. Tabi 2019 yılı bizim için ayrı bir yıl olarak görülmektedir. Sebebi ise; bu yıl yayaya öncelik verme yılı olarak kutlamaya başladık. Öncelikle trafik haftasını kutluyorum.
 
Bugüne baktığımızda 2019 yılının ilk 4 ayında ilimiz genelinde 1262 yaralamalı ve ölümlü trafik kazası olmuştur. İlimizde ölümlü ve yaralamalı trafik kazaların %21 azalma söz konusu olmuştur. 
Bunun ana sebebi hem trafik ekiplerimizin, hem yayalarımızın ve hem de sürücülerimizin trafik kurallarına uymasıyla olmuştur. Bütün gayemiz, amacımız bunu daha da düşürmektir. Bu sayıları sıfırlara ve özellikle ölümlü kazaları en aza indirmektir. 

Türkiye genelinde 2019 yılının ilk 4 ayında 2018’e göre %41 ölümlü kazalarda azalma meydana getirdi. Vatandaşımızın yaya olarak, şoför olarak bilinçlendiğinde bu kazaların sayısı düşecek ve azalacaktır. 
Trafikte sabır çok önemlidir. Şoförlerimize özellikle sabır diliyoruz, çünkü sabrettiği ve acele etmediği zaman kazalara da dur demiş oluyorlar. Dünyada kullanılan son sistem cihazlar hem Emniyet birimlerimizde, hem Jandarma birimlerimizde, AFAD, Belediye İtfaiye ekiplerimizde bulunmaktadır ve bunlarda da tecrübeliyiz çünkü ilimiz geçmişinde bir deprem geçirmişti.
 
Buradan aldığımız, öğrendiğimiz dersleri bugün geliştirerek aynı zamanda insan hayatının kurtulması ve kurtarma yönünde de büyük bir bilinçlenmeye sahibiz. dolayısıyla burada görev yapan trafik ekiplerimize, özellikle kazalarda yardımlarını esirgemeyen ve anında yerinde bulunan AFAD, Belediye İtfaiye ekiplerimize, UMKE’ye teşekkür ediyorum. Kazaları olmayan, olursa da ölümü olmayan bir yıl diliyorum.  

Son Güncelleme: 07.05.2019 17:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37