banner55

Yücel Alpay Demir: Atatürk’ün, Samsun’dan sonra aklındaki kent Kocaeli’ydi

12. Kitap Fuarı’nın ilk gün konuşmacılarından Milli Kuruluşlar Birliği Başkanı Yücel Alpay Demir, tarihe ışık tutan önemli bir açıklamalarda bulundu.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
15 Mayıs 2022 Pazar 13:14
Yücel Alpay Demir: Atatürk’ün, Samsun’dan sonra aklındaki kent Kocaeli’ydi

Kocaeli 12. Kitap Fuarı açılışının ilk gününde önemli yazarlar ağırladı. Süleyman Paşa Salonu’nun öğleden sonraki konuklarından biri de Milli Kuruluşlar Birliği Başkanı Yücel Alpay Demir oldu. Demir, Kocaeli’nin her zaman birlik ve beraberlik konusunda örnek olduğuna dikkat çekerek bu kapsamda önemli bir tespite dikkat çekti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadeleyi Samsun’dan başlattığını hatırlatan Demir, “Mustafa Kemal Paşa Samsun’dan istediği gibi sonuç alamasaydı, bu defa birlik ve beraberliğin en güçlü kentlerinden biri olan Kocaeli’ne yönlenecekti. Atatürk’ün Samsun’dan sonra aklındaki kent Kocaeli’ydi. Biz tarihin her döneminde birlik ve beraberliği çok kuvvetli bir kent olduk. Bu ruhu her zaman yaşatmalıyız” dedi.

SÖYLEŞİYE YOĞUN İLGİ

Milli Kuruluşlar Birliği Başkanı Yücel Alpay Demir’in “Bunalımdan Çıkış Yolu” konulu söyleşisine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Aynı zamanda “Cahil Kamyoncu” kitabının yazarı olan Milli Kuruluşlar Birliği Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk kültüründe halka hizmet hakka hizmet kavramının birlikte ele alındığını belirterek, “Maddi manevi yardımları sivil toplum kuruluşları gerçekleştirirdi. Bizler toplumların sorunlarının çözümü olarak üreten ve düzeltme gayreti geliştiren sivil toplum kuruluşuyuz” dedi.

Yücel Alpay Demir, söyleşisinde birlik ve beraberlik kavramının önemine dikkat çekti. “Hangi görüşte olursa olsun birlik ve beraberliği önemseyerek Kocaeli’de daha çok çalışmalıyız, Yeni nesil gençlerimizden birlik ve beraberliği benimseyen bir toplum yetiştirmeliyiz” diyen Demir bu esnada önemli bir tespite dikkat çekti. Demir, Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlığın en önemli adımı olan 19 Mayıs 1919 Samsun’dan Anadolu’ya çıkışını hatırlatarak, “Mustafa Kemal Paşa Samsun’dan istediği gibi sonuç alamasaydı, bu defa birlik ve beraberliğin en güçlü kentlerinden biri olan Kocaeli’ne yönlenecekti. Biz tarihin her döneminde birlik ve beraberliği çok kuvvetli bir kent olduk. Bu ruhu her zaman yaşatmalıyız” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37