Acur: Şikayet ettiğiniz sizin eseriniz !

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Nusret Acur, aylık 40 bin lira maaşa bile çoban bulanamadığı haberlerine ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
19 Eylül 2023 Salı 13:28
Acur: Şikayet ettiğiniz sizin eseriniz !

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Nusret Acur, aylık 40 bin lira maaşa bile çoban bulanamadığı haberlerine ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Bir zamanların gözde mesleklerinden olan ve kazancıyla dikkat çeken çobanlık mesleğinde, giderlerin büyük çoğunluğunun da hayvan sahiplerine ait olması mesleği cazip hale getiriyordu. Ancak son yıllarda birçok kentte çoban bulma sıkıntısı yaşanıyor. Çoban bulunamadığı için yurt genelinde çoban maaşları artmasına rağmen yine de birçok yerde çoban sorunu sürüyor.

Konuyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Acur, "Türkiye yönetilmiyor, adeta kaderine terk ediliyor. Eğitimden tarıma, dış politikadan güvenliğe kadar her alanda ülkeyi sorun yumağına çeviren iktidar partisinin kimi temsilcileri de ekonominin yerle bir olduğunun mesajını vermekten çekinmiyor. Örneğin, iktidar partisinin birçok kademesinde yer almış bir isim, “40 bin lira maaşla çobanlık yapacak adam bulunamayan bir ülkede yaşıyoruz” diyor. Tarımın bitirildiği, köylerin boşaltıldığı ülkede tarımla, hayvancılıkla ilgilenen kimse kaldı mı da çoban arıyorsunuz? Ne yazık ki köylerimiz kötü tarım ve hayvancılık politikaları nedeniyle bomboş kaldı.

Diğer yandan 40 bin liraya çoban bulunamadığını ifade edenleri Türkiye gerçeklerini görmeye davet ediyoruz. Onlara, emeklilerin 7 bin 500 lira ile, asgari ücretlilerin 11 bin 402 lira ile, memurların 22 bin lira ile bir ayı geçirdiklerini hatırlatmak isteriz. Çobanlık gibi çok önemli bir mesleği gündeme getirenlerin aynı hassasiyeti işçiler için, emekliler için, memurlar için de göstermelerini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37