banner55

Mermerciler OSB için Yürütmeyi Durdurma Kararı çıktı

Mermerciler OSB için Yürütmeyi Durdurma Kararı çıktı

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
11 Mayıs 2017 Perşembe 13:49
 Mermerciler OSB için Yürütmeyi Durdurma Kararı çıktı


Dilovası Köseler köyünde kurulması için çalışmalara başlanan, Dilovası Belediyesi'nin konuyu yargıya taşıdığı Köseler Islah OSB için Bölge İdare Mahkemesi'nden yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

İstanbul Mermerciler Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi olarak 1986 yılında kurulmuş, kısa bir süre önce OSB tüzel kişiliğini elde etmiş ve unvanı da Köseler Islah OSB olarak tescillenmişti.

İstanbul Bölge İdari Mahkemesi köylülerin talebini yerinde bularak, özetle belediyenin görüşü alınmaması ve yer seçiminin uygun olmadığı  gerekçesiyle yürütmeyi durdurma kararı aldı.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar konuyla ilgili şunları söyledi:

İlçemizde hali hazırda 5 tane büyük OSB faaliyetlerini sürdürmektedir. Geçmişten bu yana söylendiği gibi ilçemiz artık OSB’lere doymuştur. Artık yeni OSB’lerin kurulmaması gerektiği TBMM’de kurulan komisyonlarda da beyan edilmiştir. Buna rağmen  Köseler köyünde bulunan Mermerciler Sanayi Sitesi yönetimi OSB başvurusunda bulunmuşlardır.

Biz de halkımızın isteği doğrultusunda yasal yollar ile OSB başvurusuna itirazımızı yaptık. Nitekim dün İstanbul Bölge İdare Mahkemesi bizim talebimizi haklı bulmuş ve yürütmeyi durdurma kararı vermiştir. 
Bizler ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunan sanayicilerimize karşı değiliz, bu tavrımıza ilçemizde faaliyet gösteren değerli sanayicilerimiz de şahittir. Artık çevre sorunlarıyla gündeme gelen bir ilçe olmak  istemiyoruz. 

İlçemizde yaşayan Dilovalı hemşerilerim de istemiyor. Bizler halkın sözünü dinleyerek onların yanında durarak bu makamlara onların menfaatlerini korumak için geldik. Mahkeme kararı ilçemizde büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır. 


Son Güncelleme: 11.05.2017 13:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37