banner55

Musa Yılmaz'dan, Kocaeli Basını'na sitem var

Musa Yılmaz'dan, Kocaeli Basını'na sitem var

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
24 Temmuz 2018 Salı 23:34
Musa Yılmaz'dan, Kocaeli Basını'na sitem var


CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kocaeli Basını'na sitemde bulundu.

"30 yılı aşkın süre Gebze'de ikamet eden, yaşayan, iyi- kötü, acı-tatlı anılara ortak olduğumuz ailemi ve şahsımı çok iyi tanıyan basın mensupları olarak, benim FETÖ terör örgütü ile ismimi yanyana kullanan, adeta beni hain ilan ederek hedef gösteren vekil ve ilçe başkanlarına iki satır yazacak bir lafınız yok muydu?" diyen Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

Özgür basın!
 
30 seneden fazla bir süreçtir Gebze'de yaşayan bir yurttaş olarak acı tatlı, iyi kötü hatıralara sahip olmuş bir kişiyim.

Toplumsal terör olaylarının her daim karşısında oldum, meydanlara çıktım. Gerek PKK terör örgütünü, gerekse FETÖ, IŞID ve benzeri terör örgütlerini meydanlarda protesto ettim ve ülkemdeki tüm terör örgütlerine karşı çıkmakla beraber, cemaat yapılanmalarına da aynı duyarlılıkta tepki gösterdim.

Yine Gebzemizin güzide basın emekçileri arasında sağcı ya da solcu diye, şucu bucu diye ayrım yapmaksızın bir siyasetçiden önce iş adamı olarak eşit mesafede durdum. İhtiyatlı mesafeli durduğum insanlar elbette ki olmuştur ancak hiç kimseyi ötekileştirmeden, daima laik, sosyal hukuk devletine bağlı ve Mustafa Kemal Atatürk ilkelerinden taviz vermeksizin iletişim içinde oldum çok değerli Gebze basınımız ile.

Ben ülkemde olup biten tüm olaylara karşı her daim duyarlı davrandım ve üzerime sorumluluk aldım. Bu uğurda çok bedeller ödedim, bundan sonra da ödeyeceğim. Sorumluluklarıma duyarlı davranmaya devam edeceğim.

Siyasete daha 15'li yaşlarda hiç bir beklenti ve çıkar gözetmeksizin sınıfsal temelde yani ezen ve ezilen işci köylü sınıfının haklı mücadelesini benimseyerek ilgi duymaya başladım.

Yine insanların etnik ve inanç kökenlerine bakmaksızın kalbimde, yüreğimde insan sevgisini geliştirdim ve bu yaşıma kadar da böyle yaşadım. İnsana olan saygı ve sevgi felsefem ömrümün sonuna kadar da devam edecektir. Benim siyasal mücadelem her zaman emperyalizme ve onun ülkemde ki işbirlikçilerine karşı bir duruş olarak şekillenmiştir çünkü. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi emperyalizme karşı vermiş olduğu olağanüstü mücadele ile kurtuluş savaşını tamamlamış ve benim iki büyük eserim vardır biri Cumhuriyet diğeri CHP demiştir. Bu gerçekle yola çıkarak kendimi her zaman CHP'nin bir neferi olarak gördüm ve sorumluluk aldım.

Devrimci geleneğe sahip bir kişi olarak tam bağımsız Türkiye mücadelemiz ve ilkeli duruşumuz ömrümüzün sonuna kadar devam edecektır. 

Özgür basın
Son günlerde CHP ilçe başkanı ve Musa Yılmaz olarak AK Parti tarafından hiç hak etmediğim bir şekilde, bir çoğu da bana ait olmayan gazete başlıkları ile yine kendini haddini ve sorumluluklarını bilmeyen ilçe başkanları ve buna mükabil iki tane AK Partili vekil tarafından adeta linç kampanyasına tutuldum, hedef gösterilecek şekilde kamuoyuna yalan, iftira karalama ile saldırıya uğradım.

Kocaeli Cumhuriyet Gazetesi'nden Bülent Karagöz ve Kocaeli Barış gazetesinden Aysun Erenkaya dışında hiç bir basın mensubu benim kişilik haklarıma ve düşünce özgürlüğü olduğu varsayımı ile yaptığım paylaşımlarımlarımdan dolayı, bu denli uğramış olduğum siyasi saldırıları sorumluluk duygusu içinde kaleme almadınız.

Evet yukarıda belirttiğim gibi 30 yılı aşkın süre Gebze'de ikamet eden, yaşayan, iyi- kötü, acı-tatlı anılara ortak olduğumuz ailemi ve şahsımı çok iyi tanıyan basın mensupları olarak, benim FETÖ terör örgütü ile ismimi yanyana kullanan, adeta beni hain ilan ederek hedef gösteren vekil ve ilçe başkanlarına iki satır yazacak bir lafınız yok muydu?

Özgür basın! 
Siz Gebze'de FETÖ menşeli kişi ve kişileri çok iyi biliyorsunuz. Daha önce CHP, TBMM'de darbe araştırma önergesi verdiğinde AK Parti vekillerinin oyları ile Meclis'te reddedildi ve şimdi de İYİ Parti'nin darbe araştırılsın, siyasi sorumluları ortaya çıkarılsın önergesi, yine AK Partili ve MHP'li vekillerin oyları ile reddedildi.

Bütün bu muammalarla dolu 15 Temmuz darbesinin aydınlatılması için ve karanlıkların ortaya çıkması için Gebze özelinde siyasi ayaklarının deşifre edilebilmesi için ve 251 yurttaşımızın yine yaşları ortalama 20 olan ancak linç edilerek öldürülen askerlerimizin ya da samimi duygularla darbeye karşı çıkmak için ölen yurttaşlarımızın rahat uyuyabilmeleri için özgür basınımızı göreve davet ediyorum.

Yukarıda anlatmaya çalıştığım düşüncelerimin tamamı bu ülkede düşünce özgürlüğü olduğuna olan inancım ile alakalıdır.

İnsan inançları ve ilkeleri ile yaşar. İlkeli yaşam dileklerimle SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELECEK.
 
Basın özgürlüğünün 110.yıldönümünde özgür basının basın özgürlüğünü kutluyorum.
CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz 


Son Güncelleme: 24.07.2018 23:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37