banner55

Saadet mağduriyet yaşayan herkesle SesimizBir dedi

Koronavirüs önlemleri kapsamında iş yerlerinin kapalı olması nedeniyle esnaflar zor günler geçiriyor. Saadet Partisi, esnaf için SesimizBir sloganıyla çözüm önerilerini sıraladı.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
27 Nisan 2020 Pazartesi 22:43
Saadet mağduriyet yaşayan herkesle SesimizBir dedi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde de birçok önlem alınmış durumda. Bu önlemler kapsamında iş yerlerini açamayan çeşitli iş kolları bulunuyor. Bu iş kollarındaki esnaf için Saadet Partisi “Sesimiz Bir” sloganıyla onlarca çözüm önerisi sundu. Berberden terziye, Pazar esnafından servis şoförüne, mali müşavirlerden taksicilere, lokantalardan kafe işletmecilerine kadar birçok önlem önerisi ortaya konuldu.

BERBERDEN TERZİYE ŞOFÖRDEN KAFE İŞLETMECİSİNE

Saadet Partisi tüm iş yeri kapalı esnafın BAĞ-KUR borcunun yapılandırılmasını ve gerektiği noktada borçların silinmesini önerdi. Şoförlere ÖTV’siz yakıt desteğinden lokanta ve kafelere 6 ay boyunca elektrik su ve doğalgaz indirimi ve vergi borcu silinmesine kadar detaylı bir öneri paketi paylaşıldı. Öte yandan vefa sosyal destek grupları personeline 6 ay boyunca ek bin TL verilmesi de öneriler arasında.

MEMNUNİYETLE KARŞILANDI

Öte yandan Saadet Partisi’nin önerileri arasında pazarcılara ve pazarda çalışanlara 1 asgari ücret destek verilmesi de paket içerisinde yer alıyor. Taksici esnafına en az 6 ay geçerli olmak üzere ucuz yakıt desteği SesimizBir başlığının önemli önerilerinden biri oldu. Mali müşavirler, sağlık çalışanları ve diğer alanlardaki tüm vatandaşlar için çözüm önerileri memnuniyetle karşılandı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37