banner55

Türel: Uzaya gideceğiz dediler pazara çıkamaz olduk

Saadet Partisi Gebze İlçe Yönetimi, Başkan Mustafa Türel’in başkanlığında haftalık toplantısını gerçekleştirdi.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
02 Ağustos 2022 Salı 13:30
Türel: Uzaya gideceğiz dediler pazara çıkamaz olduk

Saadet Partisi Gebze İlçe Yönetimi, Başkan Mustafa Türel’in başkanlığında haftalık toplantısını gerçekleştirdi.

Yerel ve ülke gündeminin ele alındığı toplantıda, Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osmangazi’nin vefatının sene-i devriyesi münasebetiyle önemli mesajlar verildi.

Başkan Türel, özellikle adalet ve ekonomide yaşanan büyük sıkıntılar kapsamında Osmangazi’nin “İlla Adalet” anlayışını toplantı gündemine aldı.

Hayat pahalılığının bütün vatandaşları derinden etkilediğini vurgulayan Türel, “AKP iktidarı, kira öder gibi ev sahibi yapacağını söylemişti. Şimdi ise insanlarımız ev parası öder gibi kira ödüyor. AKP, uzaya çıkacağız derken vatandaş hayat pahalılığından pazara çıkamaz oldu” dedi.

YAKIN TAKİPÇİSİYİZ, GÖRECEĞİZ

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün vaat ettiği halde bir türlü yerine getirmediği akıllı durak, terminal ihalesi, memur maaşı gibi birçok konunda Saadet Partisi’nin gündeme taşımasını ele alan Türel, “Daha önce bu belediye yönetimi para yok diye bazı adımlar maalesef atmadı. Şimdi ise Saadet Partisi’nin gündeme getirmesi sonrasında başta terminal konusunda Ağustos ayı içinde ihale açacaklarını açıkladı.

Şimdi buradan soruyorum: ‘Ne oldu da şimdi bu adımları atmaya başladınız?’ Gebze’yi yaklaşık 20 yıldır yöneten bu zihniyet, şehrimizde bir kent bilinci oluşturamadığı gibi merak ediyorum önümüzdeki seçimlerde hangi yüzle oy isteyecekler. Hizmet adımı atmış gibi görünmeleri aldanmıyoruz. Yapacaklarınız ve yapmayacaklarınızın yakın takipçiyiz ve göreceğiz” diye konuştu.

ÇİMLERİ DÜŞÜNENLER BİZE ŞEHİT HASSASİYETİNDEN BAHSEDEMEZ

”Gebze Belediyesi’nin şehitliğinin yanı başında Ceza konserini yaptırmasıyla ilgili Zinnur Büyükgöz’ün “Gebze Alaettin Kurt Stadyumu'nda yapmak istedik ancak çimler büyük zarar görürdü” sözlerine toplantıda tepki gösteren Türel, “Stadyumun çimlerini düşünenler, bizlere şehit hassasiyetinden bahsedemez.

Ayrıca belediye başkanı ‘konser alanı ile şehitlik arasında 500 metre var’ gibi yine büyük bir talihsiz açıklama yapmış. Gömlek çıkarmak böyle bir şey herhalde. Mezarlıkla konser alanı 500 metreden daha kısa bir mesafede olduğunu biliyoruz. Ayrıca konser alanı ile mezarlığın 500 metreden daha kısa olduğunu ispatlamak için konser alanı ile mezarlık arasında metre ile ölçüm yapacağız.”

BÜYÜKŞEHİR GEBZE’YE İHANET ETTİ

AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Gebze’ye ihanet ettiğini ifade eden Türel, sözlerine şöyle devam etti:

Hem Gebze Belediyesi şehrimize gerekli özeni göstermedi, hem de AKP’nin Kocaeli Büyükşehir Belediye yönetimi Gebze’ye ihanet etti. Gebze’den aldıkları oylarla büyükşehir belediye başkanı olanlar Gebze’nin alt ve üst yapı konusunda gelişmesi için bir türlü adım atmadı. Özellikle şehrin kimliğine yakışacak sosyal donatı ve sosyal hizmet alanları konusunda hiçbir şey yapılmadı. Bu bakımdan Gebze, AKP sebebiyle büyük bir köy haline geldi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37