banner55

Türel: Vatandaş ve esnafın ekonomisi çok kötü

Saadet Partisi Gebze İlçe Yönetimi Başkan Mustafa Türel’ün başkanlığında haftalık toplantısını gerçekleştirdi.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
04 Aralık 2020 Cuma 13:54
Türel: Vatandaş ve esnafın ekonomisi çok kötü

Saadet Partisi Gebze İlçe Yönetimi Başkan Mustafa Türel’ün başkanlığında haftalık toplantısını gerçekleştirdi.

Yerel ve ülke geneline dair değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda koronavirüs sürecinde yaşanan ekonomik sorunlar da ele alındı.

Maddi ve manevi sıkıntı yaşayan toplumun bütün kesimlerin sorunlarının konuşulduğu toplantıda Başkan Türel, “Koronavirüs hastalığının artması ve kısıtlamaların uygulanması ile beraber vatandaş ve esnafın maddi kaygıları artarken, geçim sıkıntısı da ortaya çıkmaktadır. Bu problemler gün geçtikçe psikolojik travmalara, aile içi huzursuzluğa hatta şiddete yol açabilecek durumları da ortaya çıkartabilir” dedi.

ZİNNUR BÜYÜKGÖZ’E ÇAĞRIDA BULUNDU

Toplantıdaki değerlendirmesinde Gebze Belediyesi Başkanı Zinnur Büyükgöz’e de çağrıda bulunan Türel, “Bizler bu zor günlerin aşılması noktasında Gebze Belediye Başkanı’na bir çağrımız olacak: hizmete yönelik daha başlanmamış ya da başlama aşamasında olan park, spor alanı, sosyal donatı alanları, kompleksleri ya da vb hizmetlerin bir süreliğine dondurulmasını ve bu alanlara harcanacak paranın ekonomik zorluk yaşayan vatandaşlara ve esnafa aktarılmasının faydalı ve yerinde olacağını beyan ediyoruz” ifade etti.

Diğer taraftan koronavirüs salgınına dair duyarlılığın artırılması için de öneride bulunan Türel, “Bu ifade ile beraber şunları da belirtmek isteriz. Billboardlarda, meydanda ki ekranda vb. iletişim mecralarında koronavirüs ile alakalı hassasiyeti artıracak bilgilendirme videolarının ya da görsellerinin paylaşılması vatandaşlarımızı daha duyarlı hale getirecektir” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37