banner55

Bilecik'te iller arası "Ümitler Mix Judo" müsabakaları yapıldı

10 Ekim 2021 Pazar 11:01
Bilecik'te iller arası

BİLECİK (AA) - Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Bilecik'te iller arası "Ümitler Mix Judo" müsabakaları düzenlendi.

Vali Kemal Kızılkaya, İstasyon Spor Salonu'nda gerçekleştirilen seremoninin ardından yaptığı konuşmada, organizasyonda emeği geçen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü başta olmak üzere Türkiye Judo Federasyonuna ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna teşekkür ederek, sporculara başarılar diledi.

Sporun, sevgi ve kardeşliğin en güzel örneği olduğunu vurgulayan Vali Kızılkaya, "Sporcularımız bunun en güzel timsalidir. Kardeşliğin ve birliğin kuruluş şehrinde müsabakaları gerçekleştiriyorsunuz. Başarılı olmanın yolu disiplinli ve gayretli çalışmaktan geçiyor. Farklı illerden gelerek burada mücadele edeceksiniz. Sporun hiçbir zaman kaybedeni olmaz. Bulunduğunuz branşta başarılı olmak istiyorsanız disiplinli çalışmaya devam edin. Müsabakalarda ve spor hayatınızda başarılar diliyorum." dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir de çocuklara, gençlere ve 7'den 70'e herkesin spor yapmasını teşvik etmek amacıyla çeşitli sportif faaliyetler sunduklarını ifade ederek, hem sporun tabana yayılması hem de yetenekli sporcuları keşfetme konusunda çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Nusret Tosun ise Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde insanların spora kazandırılması, özellikle çocukların ve gençlerin spora başlamalarını sağlamak en önemli hedefleri olduğunu belirterek, "Geleceğimiz olan çocuklarımızın spor yaptırılarak, spor sahalarına çekilerek hayatlarını sağlıklı ve zararlı alışkanlıklardan arınmış olarak garanti altına alabiliriz. Spor bizim için önemlidir. Spor çocuklarımızın gelişimini ve sağlıklı yetişmesini sağlayacaktır." diye konuştu.

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz ve beraberindekilerle müsabakaları izleyen Vali Kızılkaya, dereceye giren sporculara madalyalarını verdi.

Müsabakalara, Bilecik ile İstanbul, Bursa, Eskişehir, İzmir, Kütahya, Çankırı, Manisa, Denizli, Kocaeli, Karaman, Sakarya ve Kırıkkale ile Samsun'dan 297 sporcu katıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37