banner55

30 Nisan- 1 Mayıs 2016, Türk Ocakları Genel Merkezi için karanlık iki gün tarihe kara harflerle geçecektir.

30 Nisan 2016 tarihinde Türk Ocakları Genel Merkezi’nin 44. olağan genel kurulunda birçok şubelerin katılımıyla, Gebze Türk Ocakları Şubesi ile beraber birçok şube garip bir karar ile kapatıldı. Şubelerin hiçbir bilgiye sahip olmadan garip bir şekilde oylamaya evet vermesi ayrı bir ucube idi.

Hemen burada hatırlatmak isterim. 16 Mart 1920 de İstanbul’un işgalinde düşmanın basıp kapattığı ilk yer Türk Ocakları olmuştur. Çünkü vatanın işgaline baş kaldıran en güçlü tepki Türk Ocakları’ndan gelmiştir. Gebze Şubesi Türk Ocakları’nın kuruluş felsefesi fikriyatından ve ilkelerinden hiçbir zaman ayrılmamış ve bu doğrultuda çalışmalarını 1999 yılından beri sadakatle, büyük bir feragat ve fedakarlıkla sürdürmektedir. Kapatma sebebi hiçbir zaman anlaşılmamış ve hiçbir zaman da anlaşılmayacaktır.

Atatürk düşmanı, bölücülüğe teslimiyetçi, AKP ve cemaat zihniyetini temsil eder şekilde Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş esaslarına saldıran kişi ve mahfillerin çamur atarcasına yaptığı propaganda sonucunda 16 Mart 1920’de yapılan olaylardan farksız bir şekilde izahı mümkün olmayan kapatma hareketi, Türk Ocakları’nın tarihine ve misyonuna hakarettir.

Genel merkez yönetim kurulu üyelerinden bir arkadaşımız diyor ki: sizin şube karamboldan kapandı. Bu söz hem şahsıma ve hem de Gebze şubesi yönetim kurulu üyelerine hakarettir ve genel merkezin ayıbıdır.

Burada zafiyet, Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış olan Türk Ocakları şubelerinden değil, ne yazık ki, Türk Ocakları Genel Merkezi’nden kaynaklanmaktadır. Bu hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Çünkü olağan genel kurulun ertesi günü; 1999 yılında kurulan Türk Ocakları Gebze Şubesi’nde başkan yardımcılığı görevinde de bulunmuş, kurucu üyelerden Sahip Ayhan kardeşim (1 Mayıs 2016) Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Kendisi hak yolu, hakikat yolu, Allah yolunda, Türk Ocağı’na giderken ruhunu teslim etti. Ancak bugün aynı yoldan, Sahip Ayhan’ın gözbebeği yüzlerce Gebze Türk Ocaklı gençler onu takip etmektedirler ve Türk Ocakçılık şuurunu bayrak yarışı gibi elden ele sonsuza kadar taşıyacaklardır.

Sahip Ayhan kardeşim Allah rahmet eylesin ruhun şad olsun. Hedefimiz günü birlik siyasi menfaatleri aşarak, asırlar sonrasını görebilen ve asırlar sonrası için hazırlık yapan liderine, ocağına, fikir sistemine bağlı, tefrikaya çanak tutmayan gençlerimizi yetiştirmektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37