banner55

Dijital Çağda,Yaşadığımız Günler de en önemli konu her türlü veriye, bilgiye hızlı ve verimli bir şekilde ulaşmamızdır. Bu durum ;

Sağlık 'ta dahil her alanda Bireye -Topluma-Ülkelere ve Dünya’ya yön vermektedir.
 

Hatırlayacaksınız, daha önce COVID-19 un çıktığı Wuhan(Nüfusu yaklaşık 12 milyon)'da kritik durumun değişiminin bir merkezde toplanan verilerin yapay zeka analizleriyle desteklenmesiyle sağlanabildiğini yazmıştık.

O zaman dijitalleşen Dünya bizim daha çok veriye erişme ve bu veriyi analiz ihtiyacımızı doğuruyor.Veriyi iyi korumakta çok önemli ve öncelikli bir konuma geliyor.

Bu bağlamda bakarak gelin hem veriyi tanıyalım ve örneklemelerle de depolamayı irdeleyelim.

Veri Nedir?

Gözlem ve ölçümlerle elde edilen ham bilgi kaynağına veri denmektedir.

Veri 2 ana başlıkta kategorize edilmektedir.

Yapısı olan veriler(Structured data): Belirlenmiş veri setleri kapsamında üretilmiş veriler olarak adlandırılmaktadır.

Yapısı olmayan veriler(Unstructured data): Belirlenmiş olan setlerin tümü dışında kalan her bir veriye denir. Özellik IOT cihazlarından üretilen standart dışı veriler buna en güzel örnek olarak açıklanabilmektedir.

Veri Depolamaya Neden ihtiyaç duyurulur?

Internete bağlanan nesnelerin artması ile birlikte dünyada her gün 2.5 quintillion bytes (2500000 TeraByte) veri üretilmektedir.

Üretilen her bir veri bütünün değerlendirilip işlenelebilmesi için anlamlı hale gelmesi gerekmektedir.

Bu işlemlerin gerçekleşebilmesi için kullanıcılarından elde edilen verilerin uzun soluklu saklanabilmesi gerekmektedir

Bu sebeptendir ki veri depolama önemi geçmiş yıllara oranlara katlanarak artmaktadır.

Veri Depolama Sistemleri: “Bilginin Yaşam Döngüsü”nü kesintiye uğratmadan ulaşılabilir ve yönetilebilir olmasını sağlar. Veri kayıplarını önler, verinin akışını ve güncellenmesini hızlı ve yüksek erişilebilirlik ile gerçekleştirirler.

Veri Depolama aynı zamanda BT Yatırım maliyetlerinde tasarruf, kazanç sağlayan bilgi yönetimini ve hızla büyüyen şirket bilgilerini verimli kaynaklara dönüştürür, verimlilik sağlar.

Veri Depolama da dikkat edilmesi gerekenler?

Kullanılacak olan platformun üzerinde kullanılacak işyükü için ilgili ihtiyaçlar ile optimize edilmesi gerekmektedir.

Kullanılacak sistemdeki CPU,Memory ve disk türü ilgili kaynakların performans ve gecikme değerlerini doğrudan etkilemektedir.

Depolama kaynağı üzerinde barındırılan verilerin kaynak havuzunu kullanımı konusunda önceliklendirilmesi gürültücü komşu(Noisy Neighbour) denilen dar boğazların önüne geçmektedir.

İzole bir network ile yapılandırılması mevcut network kaynaklarının kullanımında gecikmelere yol açmaz

Arşiv,yedekleme,video kayıdı gibi yüksek bant genişliği performans önceliklendirmesi olmayan yerlerde HDD diskler tercih edilebilir.

Veritabanı,ERP,VDI gibi uygulamaların barındırıldığı ortamlarda düşük gecikme yüksek performans gereksinimi nedeniyle SSD,NVMe ve SCM tercih edilebilir.

İlgili kaynak üzerinde yapılacak şifreleme yada belli zaman aralıkları ile alınacak Snapshot adı verilen anlık yedeklemeye imkan tanıyan teknolojiler ile olası veri tutarsızlıkların önüne geçilebilmektedir.

Olası bir felaket durumunda kurumların politikasına göre RPO(recovery point objective) ve RTO(recovery time objective) değerleri belirlenmelidir.

Veri depolama alanında bir çok oyuncu bulunmaktadır.İyi bir performans ve ürün çeşitliliği önemlidir. Örneğin Hewlett Packard Enterprise (HPE) ,

.

Veri ve bilgi kaynaklarının önemini çok iyi anlamak gerekiyor. Ancak bunun önemini kavradıkları zaman gelişmeye adım atan kurumlar bu teknolojiden de en üst düzeyde verim elde edebiliyorlar. Gelişimi hedef koyup bunları aşan kurumların, çözüm konusunda da her zaman daha başarılı seçeneklerle avantaj yakaladığı da görülmektedir.

Yüksek teknolojiden beklenti içerisinde olan firmalar veri depolama nedir bunu bilmeli ve bu bilgi ışığında hareket etmelidir bu şekilde gelişim daha mümkün olumlu sonuçları ise çok daha yakın olacaktır. Belli bir hedefi koyup hedeflere ulaşana şirketlerin gelişmesinde yine veri dolaşımı çok büyük önem taşımaktadır. Bu verilerin sağlam bir şekilde durması korunması ve gerekli yerlere ulaştırılması, firmaların gelişiminde de gerçekten etkili bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Bulunduğu yere hak ederek geldiğini göstermek zorunda olan işletmeler teknoloji ve onungetirdiği unsurları kullanarak buradaki gelişiminin kaynağını ortaya koymaktadırlar.Kaynaklar ve bilgi konusundaki argümanlar daha verimli kullandığı sürece şirketlerin geleceğine güvenli bir yatırım yapmış olunur.

Bu teknolojiyi kullanabilmek için ekipman desteğinin önemi her zaman ön plana çıkıyor. Gerek bilgisayar altyapısı sağlayan sistemler gerekse de bu sistemleri daha verimli hale getiren tüm ekipman kalitesi önemlidir.

Veri depolama nedir ve kullanıldığı andaki avantajları ne getiriyor bunları çözmek önemli bir adımın öncesinde gereklidir. Böylesine bilinçli bir altyapıya sahip olarak firmalar gelişimi hedefleyebilir ve hedeflerine ulaşabilir. Bugün gelişmiş ve yüksek teknolojinin karşılığı olan bütün seçenekler insanların umut ettiği ve başardığı yöntemleri beraberinde getiriyor.

HPE Veri Depolama Sistemleri

Kurumsal pazarda veri büyüklüğü her geçen gün katlanarak artmakta bu veri bütünlüğü olarak ele alındığında Küçük, Orta ve Büyük ölçek işletmelerde maliyet ve performans ön plana çıkmaktadır ve temel olarak bakıldığında farklı veri tiplerinde yüksek performans sergileyebilen akıllı veri depolama sistemlerine eğilim olduğu görülmektedir.

İşletmelerin öncelikleri sektörel bazda farklılıklar göstermekle birlikte firmaların temel beklentileri sıralamak gerekirse bunlar yüksek erişilebilirlik, yönetilebilirlik, bulut mimari desteği ve ölçeklenebilir çevik altyapılar olarak sıralanabilir.Veri depolamada yeni teknoloji olarakgeleneksel yapıların yerini yönetilebilir, verimli, yüksek performans sağlayabilen akıllı veri depolama ürünleri almaktadırSon yıllarda verinin önlemez yükselişi veri depolama sistemlerininkritik rolünün bir kez daha ortaya çıkarmıştır.Kullanıcıların 1sn dahi beklemeye tahammülünün kalmadığı bir çağda teknolojik yatırım yapılmayan her bir firma her geçen gün rekabetin gerisinde kalacaktır.Bu kapsamda donanım üreticileri farklı çözümler ile kendilerini ayrıştırmakta ve kullanıcılarına olabilecek en verimli çözümü sunmaktadır.Veri depolama teknolojilerinde oyunun kuralları her geçen gün değişmektedir, yeni nesil teknolojiler ile birlikte veri depolama tarafındaki beklentiler giderek artmaktadır.

Bugün baktığımızda yeni nesil depolama ürünleri beklentinin de üzerinde çözümler sunmaktadır.

Yapay Zeka Çağına Uygun Depolama

Akıllı Veri Platformu, yapay zeka ile yönlendirilen ve çığır açan sonuçlar sağlayacak şekilde ayarlanmıştır. Altyapı ve veri yönetimini otomatikleştiren, hibrit sistemlerin neden olduğu karmaşanın üstesindengelen ve fark edilmeyen yararlı bilgilerin potansiyelini ortaya çıkaran bir platform.

“Akıllı depolama, veri yaratma şeklimizi sürekli değiştirmek için gerekli bir evrimdir”

Akıllı Veri Platformu stratejisi çerçevesinde sunulan uygulama performansı hızlandırmalı, veri yönetimini dönüştürmeli, çoklu bulutun çevikliğinden yararlanmalı ve verilerin içinde gömülü bilgileri gerçek zamanlı ortaya çıkararak işletmeleri güçlendirmeyi hedeflemelidir.

Akıllı veri sayesinde müşterilerin depolama operasyonundan ticari değer yaratmaya geçişine hizmet eden Akıllı Veri Platformu; özerk, kendi kendini yöneten veri depolamayı sağlamalı ve endüstrinin en gelişmiş yapay zekâ ve makine öğrenme platformlarından birini içermelidir. Seçilen platform veri depolama, sunucular ve sanal makinelerdeki kesintileri tahmin etmeli ve önlemek için çok veri noktasındaki uygulama modellerini analiz ederek,arıza kaynaklı olabilecek verimlilik kaybını engelleyebilmelidir.

Platformada seçilen depolama yöntemine ayrılan zaman ve sorunları ön görme ve engellemedki yüksek becerinin yanı sıra uygulama hızı da önemlidir.Örnek bir üründen gidecek olursak ;

Kolaylık Sunan Kullanıcı Deneyimi

Kurulumu kolay: Müşteriler HPE Primera’yı kendi başlarına 20 dakikadan az sürede kurabiliyor.

Yönetimi kolay: HPE Primera birkaç saniye içinde depolama imkanı sunuyor. Platformun veri azaltma özelliği kullanıcının tercihine göre açık ya da kapalı olarak kullanılabiliyor.

Güncellemesi kolay: Veri hizmetlerinin bağımsız şekilde kullanılmasını, güncellenmesi ve yeniden başlatılmasını sağlayan, onları birbirinden ayıran servis merkezli bir işletim sistemine sahip HPE Primera, müşteriler tarafından herhangi bir kesinti yaşanmaksızın 5 dakikada güncellenebiliyor.

Erişimi Kolay: Müşterilere, HPE Primera’yı tam yönetilen bir hizmet olarak kullanma ve HPE GreenLake kanalıyla sadece kullandığı kadarını ödeme seçeneği sunuluyor. CapEx satın almalarında, HPE Primera’nın süresiz (timeless) depolama özelliği sayesinde; sahip olma deneyimi dönüşüm geçirerek forklift güncellemeler sona eriyor. Müşteriler, kesintisiz disk kontrol birimlerinin yenilenmesine, her şey dahil yazılımlara, veri azaltma ve ulaşılabilirlik için depolama garantisine kavuşuyor.

Yüzde 100 ulaşılabilirlik garantisi: HPE Primera’nın standart paketinde HPE ProactiveCare destek hizmeti ve yüzde 100 veri ulaşılabilirlik garantisi bulunuyor. Herhangi bir özel sözleşme veya külfetli koşullar yer almıyor.

Depolama duvarlarının ötesini görmek: Sorunların yüzde 90’dan fazlası depolama katmanından kaynaklanmıyor. HPE Primera, HPE InfoSight sayesinde depolamanın ötesini görerek, ağ, uygulama ve sunucu katmanlarındaki olası kesintileri de öngörüp engelliyor.

İş Kritik güvenilirlik özelliği: Mimarisi itibarıyla HPE Primera yüksek ulaşılabilirlik için çok düğümlü tasarıma, şeffaf iş sürekliliğine, HPE Peer Persistence ve veri replikasyon özelliğine sahip. HPE Primera, HPE Recovery Manager Central sayesinde uygulamalara duyarlı veri koruma sunuyor. HPE StoreOnce ile beraber 15 kat daha hızlı geri yükleme sağlıyor ve HPE Cloud Bank Storage ile maliyet etkin, uzun süreli saklama için genel buluta erişiyor.

Öngörülemeyen İş Yükleri için Güvenilir Performans

Zorlu uygulamaları konsolide etmek için yüksek performans: HPE Primera’nın, yüzde 122 daha hızlı Oracleveritabanı performansı dahil, uygulamaları hızlandıran paralellik ve çok düğümlü performans sağlayan etkin bir mimarisi bulunuyor.

Güvenli konsolidasyon için görünürlük: HPE InfoSight’tan güç alan HPE Primera; uygulama iş yükü yerleşimini optimize etmek amacıyla görünürlük sağlarken, uygulama performansı özelliklerini ve HPE Primera sistemi üzerindeki diğer uygulamalarla etkileşimleri de hesaba katıyor.

Öngörülebilir performansı korumak için gerçek zamanlı analitik: HPE Primera’ya derinlemesine entegre edilen HPE InfoSight ile gerçek zamanlı analitik için depolama ünitesinde yerleşik olan; bulutta eğitilmiş yapay zekâ modelleri sayesinde, uygulama iş yüklerinde öngörülebilir bir performans sağlanıyor

Hibrit Bulut Dünyanız İçin Yapay Zeka

İşlemleri basitleştirmek için Yapay Zeka kullanma—verilerinizin

potansiyelini açığa çıkarma

İşleriniz herhangi bir kesinti veya gecikmeyi kaldıramaz. Siz de altyapı için daha fazla zaman

harcamak istemiyorsunuz. Fakat karmaşıklık kaçınılmaz olarak beklenmedik sorunlara yol açarve günleriniz, geceleriniz ve hafta sonlarınız altyapıyla ilgilenmekle geçer.

İşlerinizi ilerletmek istersiniz ancak altyapı, bitmez bir bozulma-onarım-ayarlama döngüsüyle

size ayak bağı olur. Altyapı giderek daha önemli ve karmaşık hale geldiği için bu ilk yaklaşımın

artık işe yaramayacağını bilirsiniz. Bu nedenle kendinize sorup durursunuz:

• Uygulamalarım için işleri aksatmayan kullanılabilirliği nasıl sağlayabilirim?

• Sürekli değişen iş yüklerimi nasıl optimize edebilirim?

• Altyapımı daha yüksek performans için nasıl düzenleyebilirim?

• Son anda müdahale etmekten nasıl kurtulabilirim?

Şu ana kadar bunların iyi bir yanıtı yoktu. Artık örneğin bu HPEInfoSight ile gerçeklenebiliyor.

Veriler, Yapay Zekanın temelidir

Tüm altyapı yığını için on yıl öncesinde sensörlüsistemler tasarlamaya başladı. Toplanan ve HPE AI Motoru tarafından kullanıma hazır olantrilyonlarca veri noktasıyla, HPE InfoSight ve her yeni ve mevcut müşteri bu veri motorununavantajlarından faydalanabileceği ortam yaratıldı.. Yapay Zeka (AI), verilerinizin gücünü ortaya çıkarmanın anahtarıdır.

Hibrit bulut dünyanız için Yapay Zeka

Altyapınızı yönetme yükünden kurtulmak ve en zorlu sorunlarınızı çözmek için

iyi yapay zeka çözücüye ihtiyaç vardır. Altyapının durumuna ilişkin genel bir

kavrayış sağlamak için bulut tabanlı makine öğrenimini kullanır ve bu süreç, tek bir konumdan yürütülür. Tüm altyapı yığınındaki sorunlar öngörülmeli ve engeller ve optimumperformans ve verimli kaynak kullanımı sağlanmalıdır.Yapı, hiç durmadan milyonlarcasensörü analiz etmeli ve ilişkilendirmelidir. Aynı zamanda sistemleri daha akıllı ve daha güvenilir hale gelen tüm kullanıcıların bu süreçten faydalanmasını sağlanmalıdır.Örnekleyecek olursak ;

HPE InfoSight ile altyapınızı 7x24 izleyerek şunları elde edilebilirsiniz, inceleyelim:

Bulutta makine öğrenimi

Her saniye daha akıllı hale gelme

HPE InfoSight, veri toplama ve veri analizine ilişkin benzersiz yaklaşımı sayesinde diğer

araçların sınırlarının ötesini görür. Her saniye, genel kurulu sistemimizdeki sistemler, alt

sistemler ve diğer çevre BT altyapısının durumunu yakalayan milyonlarca sensör ölçümü

toplanır ve analiz edilir.

Bulut tabanlı platform

HPE InfoSight, telemetriden sürekli olarak öğrenir. Her iş yükü ve uygulama için ideal işletim

ortamına ilişkin bir kavrayış geliştirir. Ardından gelişmiş makine öğrenimi, kendi öngörü

analitiğive öneri motorlarınıçalıştırır. Ardından sorunlu davranış, her bir sistemdeki altta

yatan modeller ve yapılandırmaların tanınması yoluyla öngörülür ve bu da müşteri açısından

ciddi bir etki yaratır.

Öngörülü destek otomatikleştirme
Gerçekten memnun kalacağınız bir destek deneyimi sunma
HPE InfoSight, destek sürecini baş ağrıları ve yorgunluğun olmadığı bir deneyime dönüştürür.
Sektörde hiç istenmeyen ama zorunlu bir süreç olan satıcı desteği her zaman, çok katmanlı
yükseltmeler, sıradan sorular, manuel günlük dosyaları ve karşılıklı suçlamaları içeren
bozulma-onarma şeklindeki bir otopsi sürecidir.
HPE InfoSight önlemeye odaklanıyor. İşlerinizi etkilemeden önce parça arızası, depolama,
sunucu güvenliği gibi tüm altyapı yığınındaki sorunları öngörmek, engellemek ve çözmek
için öngörü analitiğini kullanır. HPE InfoSight, altyapıyı 7/24 takip ederken kullanılabilirlik,
performans, güvenlik ve kapasiteden veri korumaya kadar yüzlerde öngörme sinyalini
kaydeder. Günleriniz, geceleriniz ve hafta sonlarınızı altyapı sorunlarıyla uğraşarak geçirmek
zorunda kalmamanız için kurulu sisteminizdeki her sistemi kesintisiz şekilde izler.
Sorunlar öngörülür ve engellenir
HPE InfoSight önlemeye odaklanıyor. Depolamadan sanal makinelere kadar sorunları,
işlerinizi etkilemeden önce öngörmek, engellemek ve otomatik olarak çözmek için öngörü
analitiğini kullanır. Kullanılabilirlik, performans, güvenlik ve kapasiteden veri korumaya kadar
yüzlerce öngörü sinyali, tüm kurulu sisteminizdeki her sistemde kesintisiz şekilde izlenir.
Kurulu sistemde bir sorunla karşılaşılsa dahi HPE InfoSight, sorunu öngörmeyi öğrenir ve
başkasının aynı sorunu görmesini engeller.

Daha fazla yükseltme yok
Öngörü analitiği, destek yükseltmeyi ortadan kaldırır HPE InfoSightile Seviye 1 ve 2 desteğe
gerek kalmamıştır çünkü basitçe sorunların %86'sı ortadan kaldırılmaktadır.9 Böylece nadiren
desteğe ihtiyacınız olur ve doğrudan Seviye 3 ile görüşebilirsiniz. Artık yükseltmeye hiç gerek
kalmadı.

Hızlı kök neden
HPE InfoSight ortamınızla ilgili bilgiye zaten sahiptir, bu nedenle en karmaşık sorunlar
dahi hızla çözülür. Bir sorunu asla bir kez daha yaşamayın veya günlük dosyalarını tekrar
göndermek zorunda kalmayın. Sunuculara yönelik HPE InfoSight'ta Active HealthSystem
(AHS), proaktif durum, yapılandırma ve performans izlemesi sağlayarak sunucunuzun kara
kutusu olarak işlev görür.
HPE Support, toplanan en son AHS dosyasına otomatik olarak erişebilir ve böylece sorunu
çözme süresi azaltılır.

Yapay zeka destekli yönetim
İlerlemenizi desteklemek için ileriyi görmek
HPE InfoSight, altyapı yönetiminin tahmine bağımlılığını ortadan kaldırır. Performansı
nasıl artırabileceğinizi, kaynakları nasıl optimize edebileceğinizi ve gelecek için nasıl plan
yapabileceğinizi bildirir. Siz de bulut tabanlı portalıyla, zekasından kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Global Sunucu Stoku
HPE InfoSight, altyapının durumuna ilişkin genel bir kavrayış sağlar ve bu süreç, tek bir
konumdan yürütülür. Global pano sayesinde HPE InfoSight, tüm dünyada HPE InfoSight
tarafından izlenen sunucuların birleştirilmiş bir listesini sağlar ve bu listeyle uygun merkezi
bir konumdan, sunucu adı, donanım durumu, garanti/destek durumu, son tarih, konum vb.
ile ilgili ayrıntılar verilir.

Diğerlerinin göremediğini görür
HPE InfoSight, altyapı yığınınızın durumuyla ilgili geçmişten geleceğe tüm hususları görür ve
sistemleriniz üzerinde, altyapınız için tek bir gerçek kaynak sağlar. Sanallaştırılmış karmaşık
ortamlar için HPE InfoSight'ın tam-yığın analizi özelliği, depolama ve sanal makineler ile
yeterince kullanılmayan sanal kaynaklar arasındaki anormal performans sorunlarını siz çaba
harcamadan tespit eder.

Kaynaklarınızdan daha fazla faydalanın
Her gün çok fazla manuel ayarlama yapmak gerekiyor. İş yükleriniz ne oradan değişirse
değişsin, tek istediğiniz en iyi performans ve en verimli kaynaklar. HPE InfoSight, ayarlama
işlemini otomatik hale getirmenize yardımcı olur ve siz soruyu sormadan önce yanıtını verir.
Sanal makine seviyesine kadar, tüm yığınla ilgili net bir tavsiye vererek performansı arttırma
ve kaynakları optimize etme fırsatlarını otomatik olarak tanımlar. HPE InfoSight, tam yığın
analizi evriminin öncüsüdür. HPE InfoSight, performans sıkıntılarının kök nedenini tanılayarak
sanal makine performansını optimize eder ve uygulama ile kaynak merkezli modelleme
üzerinden doğru iyileştirmeyi tek bir tıklamayla önerir.

Planlamayı basitleştirir
HPE InfoSight, planlamadan genişletmeye kadar altyapı kullanım ömrünü basitleştirir. HPE
InfoSight kaynak planlayıcı, uygulama merkezli makine öğrenimi modelleri kullanarak birden
çok durum senaryosunu simüle etmek yoluyla yeni altyapıyı doğru şekilde boyutlandırır.
Ayrıca özel yükseltmelerle kapasite, performans ve bant genişliği ihtiyaçlarını doğru şekilde
öngörür. HPE InfoSight, bir dizideki performans ve kapasiteyi ve iş yükünün komşu kaynakları
nasıl etkileyeceğini öngörmeye yönelik simüle edilmiş senaryolar temelinde söz konusu iş
yükünün yerleştirilmesini optimize eder.

Altyapıyı otonom hale getirme


HPE InfoSight, sürekli olarak verileri toplayıp müşterilerin iş yüklerinden öğrenerek, tüm
müşterilerin süreçlerini daha akıllı hale getirir. HPE InfoSight, yapay zekanın öncelikli olduğu
bu yeni dünyada altyapı alanında öncüdür ve fikirleri eyleme dönüştürmek için yeni yapay
zeka modelleri inşa etmektedir.

HPE InfoSight, kendi işini kendi gören (kendini yöneten, kendini iyileştiren ve kendini optimize eden) altyapı vizyonunun yolunu döşemektedir. Bugün HPE InfoSight size ne yapmanız gerektiğini söyler. Yarın bunu sizin yerinize yapar.

Sonuç olarak;Türkiye’nin yeni tip koronavirüse(COVID-19) karşı verdiği mücadele Dünya’ya örnek olmuş durumda.Cumhurbaşkanlığı,TBMM Sağlık Komisyonu,Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği’nin yaptığı değerlendirme de AKILLI,GÜVENLİ ve SAĞLIKLI ŞEHİRLER in önemine vurgu yapıldı.Ülkemiz yeniden şekillenecek Dünya da;

Gıda güvenliğine ağırlık vererek-Çevreci projeler hayata geçirilerek kendi enerjisini üreten yeni binalar

Yaparak-Sağlıkta da Lokomotif olmayı hedeflemiştir.

Bunlar ancak ve ancak iyi depolanmış ve AI teknolojisiyle yönetilen ve tükenmesi bir yana her geçen saniye artan verilerinizin doğru analizi ile mümkündür.

Sevgiyle ve Sağlıkla Kalın.

Kaynaklar :

Türkiye Gazetesi

MATRİS Bilişim web sayfası

HPE web sayfası

artı&artı Teknoloji Hizmetleri

HPE web sayfası

05 ARALIK 2018 • BLOG POST • MILAN SHETTI, GENEL MÜDÜR,

Akıllı depolama: Verilerinizin potansiyelini ortaya çıkarın

HPE DEPOLAMA

BT Günlüğü web sayfası

HPE InfoSight– Broşür

Hibrit bulut dünyanız için Yapay Zeka

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37