banner55

Kursiyerlerin objektifinden Malatya

07 Aralık 2021 Salı 16:20
Kursiyerlerin objektifinden Malatya

Malatya'nın tarihi ve doğal güzellikleri kursiyerlerin objektiflerine yansıdı.MALATYA (İGFA) - Malatya Kent Konseyi Sosyo Akademi Projesi kapsamında Sanatsal Faaliyetler Çalışma Grubu bünyesinde açılan Dijital Fotoğrafçılık Kursu öğrencileri Arslantepe Höyüğü, Kervansaray ve Hayvanat Bahçesini ziyaret edip, Malatya’nın tarihini ve doğal güzelliklerini gezerek çekimlerini gerçekleştirdi.

Fotoğrafçılar;  Arslantepe Höyüğü ve Kervansaray ‘da tarihe yolculuk yaparken diğer taraftan fotoğraf makineleri ile çekim yaptılar. Fotoğraf çekimleri renkli görüntülere sahne oldu.

Dijital Fotoğraf Kursu Eğitmeni Ramiz Akar, gençlere tarih bilinci kazandırdıklarını belirterek, "Dijital Fotoğraf kursu olarak Malatya’nın doğal güzelliklerini ve tarihi yerlerini objektiflerimize yansıttık. Amacımız fotoğrafa yeni başlayan kursiyerlere çekim aşamasında fotoğraf makinesi ile sahada uygulamalı çekimler yapmalarını sağlamak. Bu sayede fotoğraf makinesinin hangi ayarlarında çekim yapmaları gerektiğini göstermeye çalıştık. Doğru fotoğraf çekimi ve kompozisyon konularında çekimler yapmalarını sağladık. Güzel bir etkinlik oldu" diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37