banner55

Adıyaman İGC Yönetimi merhum gazetecileri mezarları başında andı

11 Ocak 2022 Salı 11:56
Adıyaman İGC Yönetimi merhum gazetecileri mezarları başında andı

Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyeti tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile hayatını kaybeden gazeteciler, mezarları başında anıldı.ADIYAMAN (İGFA)-  Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Mehmet Cihan Akbilek ve Yönetim Kurulu Üyeleri hayatını kaybeden meslek büyüklerinden İbrahim Halil Çeliker ve Fadıl Binzet’i mezarları başında saygı ile andı.

Vefa vurgusunda bulunan Başkan Akbilek,"Adıyaman basınına emek veren sembol isimleri, bizleri buraya getiren büyüklerimizi 10 Ocak Gazeteciler Gününü münasebetiyle mezarları başında anıyoruz. Eğer; bugün burada gazetecilik yapabiliyorsak, meslek faaliyetlerimizi sürdürebiliyorsak, meslek büyüklerimiz sayesindedir.

Koronavirüs salgınının ağır baskısı altında görev yapan meslektaşlarımızın ve çalıştıkları medya kuruluşlarının, halkın haber alma özgürlüğü adına bugüne kadar gösterdikleri fedakarca çabalara içtenlikle teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımız, canlarını, sağlıklarını riske ederek sahada haber uğruna özveriyle görevlerini yerine getirmekteler. İlimizin tanıtımında önemli bir rol üstlenen meslektaşlarımızın 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutluyor, hayatını kaybeden meslek büyüklerimizden İbrahim Halil Çeliker ve Fadıl Binzet’in de mekanlarının cennet olmasını diliyorum. Tümünden Allah razı olsun" dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37