Bursa İnegöl Belediyesi tarımsal ufuk açacak

23 Kasım 2021 Salı 15:48
Bursa İnegöl Belediyesi tarımsal ufuk açacak

Bursa'da İnegöl Belediyesi, dünyanın en önemli örtü altı tarım sektörü fuarı olan Growtech Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarına düzenlediği geziye 40 yaş altı 37 çiftçiyi götürdü. BURSA (İGFA) - Tarım Şehri İnegöl hedefi doğrultusunda değişen ve gelişen teknolojiyi, tarımdaki yenilikleri İnegöllü çiftçilerin de yakından takip etmesi gerekliliği üzerine yoğunlaşan İnegöl Belediyesi, bu kapsamda fuarlara özel ilgi gösteriyor.

Bu kapsamda  24-27 Kasım 2021 tarihleri arasında Antalya’da ANFAŞ Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek 20’nci Growtech Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı'na gezi düzenlendi.

İnegöl Belediyesi organizasyonuyla yapılan gezi için 40 yaş altı 37 çiftçi yola çıktı. Genç çiftçileri İnegöl Belediyesi önünden uğurlayan Belediye Başkanı Alper Taban, gerek tarım, gerek hayvancılık noktasında şehrin değerinin asla yitirilmesini arzu etmediklerini söyledi. "Aksine ne yaptığını bilen, kendisini sürekli geliştiren, yenileyen bir şehir haline dönüşmek istiyoruz" diyen Başkan Taban, "Nerede bir yenilik varsa, nerede yeni model bir çalışma varsa gelişmeleri takip etme adına bunları izlemeliyiz. Bu fuara mutlaka kendiliğinden gidecek olan çiftçilerimiz de vardır ama biz de buna öncülük etmek istiyoruz" dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37