İzmit'in altyapı çalışmasını İSU imzalamadı

12 Ekim 2021 Salı 09:43
İzmit'in altyapı çalışmasını İSU imzalamadı

İzmit Belediyesi'nin Fethiye Caddesi ve Yan Yolları Yeniden Düzenlenmesi Yapım işinin ihalesini yaptığı altyapı projesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü tarafından imzası bekletiliyor.İZMİT(İGFA)- İzmit Belediyesi'nin ihalesini yaptığı Fethiye Caddesi ve Yan Yolları Yeniden Düzenlenmesi Yapım işinin altyapı çalışmaları için hazırlanan protokol,  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü tarafından  uygun olmayan revizeler nedeniyle imzayı bekletiyor.

İhalesi yapılan ve yapımı için gün sayılan altyapı çalışması işinde sorumlu kurum olan İSU ile görüşülerek, hazırlanacak protokolle altyapı işlerinin teknik takibi, imalatların inşasının kontrolü, altyapı hak edişlerinin kabulü gibi konularda İzmit Belediyesi tarafından yetkili personel istendi. Uzun zaman protokole cevap vermeyen İSU tarafından nihayetinde bir yanıt gönderilerek, ilgili altyapı çalışması için “gözlemci” statüsünde bir personelin görevlendirildiği bildirilerek, altyapı çalışmalarında herhangi bir sorumluluk alınmayacağı ortaya konuldu.

Protokolde belirtildiği üzere hak edişlerin Belediye ve İSU tarafından görevlendirilen teknik personel ile birlikte yapılması hukuken de uygun olandır. Yapılacak projede 2560 sayılı kanun doğrudan yetki ve sorumluluğun İSU'ya ait olması nedeniyle, iki kurum tarafından birlikte imzalanmalıdır. 
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37