banner55

Kocaeli'de asansör ve yürüyen merdivenlere tahribat!

16 Haziran 2022 Perşembe 12:04
Kocaeli'de asansör ve yürüyen merdivenlere tahribat!

Vatandaşların rahat ve konforlu bir ulaşım sağlamaları için Kocaeli'de kent genelinde yaygınlaştırılan modern üst geçitler kendini bilmezlerin hedefi olmaya devam ediyor.KOCAELİ (İGFA) - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşların güvenliği ve konforu için kentin pek çok noktasında inşa ettiği asansörlü, yürüyen merdivenli yaya üst geçitleri tahribata uğramaya devam ediyor.

Özellikle dezavantajlı gruplar için hayati öneme sahip asansör ve yürüyen merdivenler, kendini bilmezlerin hedefi oluyor.

İzmit’te iki üst geçitte bulunan asansör ve yürüyen merdivenlere zarar verilerek vatandaşların kullanımının önüne geçildi. Üstgeçitlere zarar verenler hakkında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi suç duyurusunda bulundu.

KAMU ZARARI OLUŞTU

İzmit Fatma Seher Kara Fatma Üst Geçidi güney asansörü vandalizm nedeniyle geçici bir süre kapatıldı. İç kapı denge ve taşıyıcı tekerlekler, kilit mekanizması, panel patenleri, fotosel ve kapı kayışı zarar gören asansörde binlerce liralık kamu zararı oluştu.

Öte yandan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Üst Geçidi güney çıkışında yanlış kullanımdan kaynaklı yürüyen merdivenlerin el bandı zarar gördü.

Çalışamaz hale getirilen yürüyen merdivende ekipler çalışma başlattı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37