banner55

Manisa Köylüce'de 2 gölette bakım

12 Ekim 2021 Salı 11:41
Manisa Köylüce'de 2 gölette bakım

Manisa'ya bağlı Demirci İlçesi'nin Köylüce Mahallesinde bulunan adet hayvan içme suyu göletinde, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri tarafından temizlik ve bakım çalışması başladı. MANİSA(İGFA)- Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin kırsal kesimlerin kalkınması ve üreticiye destek için yaptığı hayvan suyu içme göleti çalışmaları devam ediyor. 

Küçükbaş ve büyükbaş hayvan üreticisine destek için yapılan çalışmalar kapsamında  Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekiplerince mahalle muhtarları ve üreticilerden gelen talepler doğrultusunda Demirci ilçesine bağlı Köylüce Mahallesi’nde bulunan 2 adet HİS göletinde temizlik ve bakım çalışmalarına başlandı. Yaklaşık 4000 besi hayvanının faydalanacağı göletlerdeki çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak üreticilerin ve vatandaşların hizmetine sunulacağı belirtildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, "Sera desteğinden arıcılığa, tarımsal sulama tesislerinden hayvan içme suyu göletlerine, fidan desteğinden erken uyarı tahmin istasyonlarına, süt üreticiliğinin desteklenmesinden damla sulama tesislerine kadar her alanda üreticilerimizin yanındayız. Hayvan içme suyu göletleri konusundaki çalışmalarımız da hayvancılığın yaygın olduğu mahallelerimizde aralıksız sürüyor. Hazırladığımız çalışma programı dahilinde ve talep sırasına göre çalışmalarımızı yürütüyoruz" dedi. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37