TEGV’li çocuklar için yarışan yüzücüler 265 çocuğa umut oldu

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) için yarışan 13 yüzücü “Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim için Yüzüyor” kampanyası ile topladıkları bağışlarla 265 TEGV’li çocuğu nitelikli eğitim desteğiyle buluşturdu.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
08 Eylül 2023 Cuma 10:55
TEGV’li çocuklar için yarışan yüzücüler 265 çocuğa umut oldu

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) için yarışan 13 yüzücü “Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim için Yüzüyor” kampanyası ile topladıkları bağışlarla 265 TEGV’li çocuğu nitelikli eğitim desteğiyle buluşturdu.

Bu yıl 35’incisi düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda 13 yüzücü “Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla çağdaş nesillerin yetişmesi için Türkiye genelindeki etkinlik noktalarında nitelikli eğitim desteği sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) çocukları için yarıştı.

TEGV’in Cumhuriyet’in 100. yılına özel yürüttüğü “Cumhuriyetin Yüzleri” projesi kapsamında çocuklara destek olmak için “Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim için Yüzüyor” kampanyasını başlatan yüzücüler, 253 bağışçının destek verdiği kampanya ile 265 çocuğu nitelikli eğitim desteğiyle buluşturdu. TEGV'de eğitim desteği alacak bir çocuğun bir yıllık eğitim gideri ise 800 TL.

TEGV’Lİ KARDEŞLERİMİZE UMUT OLMAK İÇİN KULAÇ ATTIK

Yarışmaya katılarak TEGV için bağış kampanyası yürüten 13 yüzücüden biri olan 15 yaşındaki Kerem Hoşgör, 2600’ü aşkın sporcunun katıldığı yarışta 43:31’lik zamanla 1742 erkek yüzücü arasından genel klasman 2’ncisi ve A kategorisinde 42 erkek yüzücü arasından ise 1’inci oldu.

Başarısıyla kampanyanın şansı ve ilham veren bir örnek olan Hoşgör, yarışmayla ilgili şunları söyledi:

Yüzme serüvenim beş yaşındayken başladı. Yaz okuluna, kış okuluna ve okul takımına katılmamla birlikte yüzme sporunu profesyonel olarak yapmaya başladım. Geçen sene bölge karmalarına seçilip ülkemi yurt dışında temsil etmeye hak kazandım.

Bu sene Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na ilk kez katılarak 2600’ü aşkın sporcu arasından ikinci oldum. Ağabeyim Alp ile birlikte TEGV adına kampanya başlatıp yarışta TEGV çocuklarına umut olmak için kulaç attık.

Toplanan bağışlarla eğitime ihtiyacı olan kardeşlerimize destek olunacağı için çok mutluyum. Seneye yarışa tekrar katılıp, kampanyamı daha önce başlatarak daha çok kardeşimin eğitim hayatına katkı sağlamak istiyorum. Herkese hedeflerine ve hayallerine ulaştığı güzel bir gelecek diliyorum.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu.

İlköğretim çağındaki çocuklara okul dışı saatlerde ücretsiz eğitim desteği vermeye odaklanan TEGV, yıllar içinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu.

TEGV 2009 yılında Bakanlar Kurulu tarafından “izin almadan yardım toplama” hakkına sahip vakıflardan biri olarak tanındı. Vakıf Türkiye genelinde halen 27 ilde 7 Eğitim Parkı, 39 Öğrenim Birimi ve 17 Ateşböceği ile toplam 63 etkinlik noktasında çocuklara nitelikli eğitim desteği vermeye devam ediyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37