banner55

Başkan Büyükakın, arama-kurtarma ekipleriyle iftarda buluştu

Başkan Büyükakın, “Şehrimde arama-kurtarma faaliyetlerine gönül vermiş bu kadar hemşerim olduğu için gurur duyuyorum” dedi.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
29 Mart 2023 Çarşamba 13:55
Başkan Büyükakın, arama-kurtarma ekipleriyle iftarda buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, deprem bölgesinde arama-kurtarma faaliyetlerine katılan ekiplerle iftar programında buluştu.

Deprem bölgesinde arazide karşılaştığı ekiplerle buluşma sözünü gerçekleştiren Başkan Büyükakın, “Kocaeli’nin kahramanlarıyla buluşacağımızı, deprem bölgesinde karşılaştığımız arkadaşlarımla orada sözleşmiştik. Dönüşte bir organizasyon yapıp görüşürüz demiştik. Aslında gönüllülerle buluşma organizasyonu planlamıştık ama o kadar çoksunuz ki tek bir organizasyona hepsini sığdıramadık. Deprem bölgesinde çok emeğiniz var” şeklinde konuştu.

“SİZLER OLMASAYDINIZ, KURTARILAN CANLARIN HİÇBİRİNE ULAŞILAMAYACAKTI”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus’un da yer aldığı iftar programında, “Şehrimde arama-kurtarma faaliyetlerine bu kadar gönül vermiş hemşerim olduğu için gurur duyuyorum” ifadelerini kullanan Başkan Büyükakın, “Allah hepinizden razı olsun. Sizler olmasaydınız, orada yapacağımız hiçbir şey olmayacaktı.

Sizler olmasaydınız, o kurtarılan canların hiçbirine ulaşılamayacaktı. Allah sayınızı arttırsın. Ama Allah hiçbirinizi de lazım etmesin, diyorum. Lazım olmayın ama öyle bir gün geldiğinde de hazır olun” ifadelerini sarf etti. Arama-kurtarma ekiplerinin sayılarını arttırmak için çalışmalara devam edeceklerini de belirten Başkan Büyükakın, Kocaeli’nin depreme hazırlanması için gerekli çalışmaları yürüttüklerini vurguladı.

“GEREKEN DESTEĞİ BÜYÜKŞEHİR OLARAK SİZLERE SAĞLAYACAĞIZ”

Başkan Büyükakın, konuşmasında şunlara da yer verdi:

Arkadaşlarımız, sizlerin afet anını yönetmesi ve o anlarda daha başarılı hizmetler yürütmeniz için gereken çalışmaları da bir taraftan yürütüyor. Önümüzdeki günlerde sizlerle bir kez daha temas kuracaklar. Ama önümüzdeki günlerde gücünüzün ve kabiliyetinizin daha da artabilmesi, araç gereç anlamında güçlenmeniz açısından da gereken desteği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak sizlere sağlayacağız.

Öncelikli olarak şehrimizi daha sonrasında yakın şehirleri ve dünyanın diğer yerlerindeki afetlere hazırlıklı olacak şekilde de teyakkuzdayız. Her birinize bir kez daha teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte gönüllüler ordusunun sayısının artması için sizlerden özellikle yardım istiyorum. Ama bundan sonra sayınız artarak hem şehrimiz hem de ülkemiz için daha fazla hizmete hazır olmanızı el birliğiyle sağlayacağız” diyerek konuşmasını tamamladı. Birliktelik, çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sonra erdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37