banner55

Başkan Büyükgöz ve Gebze heyetinden Saraybosna temasları

Belediye meclis üyeleriyle birlikte bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Saraybosna’ya giden Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz Gebze’nin kardeş şehri Kakanj Belediyesi’ni de ziyaret ederek kardeş şehir protokolünü yeniledi.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
14 Mayıs 2022 Cumartesi 21:36
Başkan Büyükgöz ve Gebze heyetinden Saraybosna temasları

Belediye meclis üyeleriyle birlikte bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Saraybosna’ya giden Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz Gebze’nin kardeş şehri Kakanj Belediyesi’ni de ziyaret ederek kardeş şehir protokolünü yeniledi.

Başkan Büyükgöz’den Bosna Hersek’te bir dizi temaslar. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, belediye meclis üyeleriyle birlikte, bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Bosna Hersek’e gitti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili ve Gebze Belediyesi meclis üyesi Yaşar Çakmak’ın da katıldığı Bosna Hersek temaslarında heyetin ilk durağı Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin oldu. Elçilik binasında gerçekleşen ziyarette Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ve belediye meclis üyeleri Bosna’da yaşayan Müslüman soydaşlara Gebzelilerin selamını ilettikleri Büyükelçi Sadık Babür Girgin’e hediye takdiminde bulundular.

SARAYBOSNA TİKA OFİSİ

Türkiye Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin’in ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ettiği Gebze Belediyesi heyeti daha sonra TİKA’yı ziyaret etti. Saraybosna’daki TİKA ofisini ziyaretini sosyal medya hesabından duyuran Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Ortak tarih ve kültürel mirasın korunması başta olmak üzere eğitimden sağlığa, üretimden mesleki eğitime kadar yüzlerce başarılı projeyi hayata geçiren TİKA Saraybosna ofisimizi ziyaret ettik” ifadelerini kullandı.

KARDEŞ ŞEHİR KAKANJ’A GEBZE SELAMI

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ve belediye meclis üyelerinden oluşan heyet TİKA ofisinin ardından Gebze’nin kardeş şehri Kakanj’a geçti. Kakanj Belediye Başkanı Mirnes Bajtarevic’in misarifi olan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Kardeş şehrimiz Kakanj ile teknik, sosyal ve kültürel alanlardaki işbirliğimiz sürecek. Protokolümüzü yeniledik. Hayırlı olsun. Kakanj Belediye Başkanı Mirnes Bajtarevic’e, Bosna Hersek Parlamentosu Milletvekili Nermin Mandra’ya teşekkür ediyorum.

BİLGE KRAL ALİYA VE ŞEHİTLER UNUTULMADI

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ve belediye meclis üyeleri, Kakanj Belediyesi’nin ardından Kovaçi şehitliğini ziyaret etti. Burada Bosna Hersek’in unutulmaz lideri ‘Bilge Kral’ Aliya İzzet Begoviç ve tüm şehitleri kabirleri başında ziyaret eden Başkan Büyükgöz, “Bilge Kral Aliya İzzet Begoviç ve tüm şehiterimizi rahmetle ve minnetle yad ediyoruz” dedi. İlk Bosna şehidimiz olan Selami Yurdan ve tüm aziz şehitleri kabirleri başında ziyaret eden Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ve beraberindeki heyet Bosna ziyaretleri kapsamında ayrıca; Travnik Elçi İbrahim Paşa İmam Hatip Lisesi’nde okuyan öğrencilerle bir araya geldi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37