banner55

Büyükakın: Ormanlarımız geleceğimizdir

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Orman Haftası nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
21 Mart 2023 Salı 16:14
Büyükakın: Ormanlarımız geleceğimizdir

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, gelecek nesillere nefes alan, tertemiz bir dünya bırakmak için ormanlarımıza sahip çıkmamız gerektiğini ifade ederek” Ormanlarımıza sahip çıkmak herkesin bir vatan borcudur. Ağaçlarımız geleceğimizdir” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Orman Haftası nedeni ile yayınladığı mesajında dünyamızı tehdit eden küresel ısınma, iklim değişikliği ile mücadelede ormanlarımızın hayati öneme sahip olduğunu ifade ederek” Necip Fazıl üstadımız ne güzel söylemiş. ‘Bahçelerde ağaç olmalı insanda ideal. Eğer bahçede ağaç yoksa meyve de yoktur. İnsanda ideal yoksa geleceği yoktur’ diye. İnsan da nasıl ki idealleri ile yaşar geleceğini korur, bir ülke de ağaçlarının, ormanlarının varlığı ile de geleceğine sahip çıkmış olur.” dedi

Başkan Büyükakın sözlerine şöyle devam etti:

Geleceğe yeşil bir çevre bırakmak için ormanlarımızı korumaya yönelik sürdürülebilir politikalar, hizmetler hayata geçirmeliyiz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak bu bilinçle açık yeşil alan miktarımızı 27 milyon metrekareye çıkardık.

Yaklaşık 9 milyon fidanı toprak ile buluşturduk. Kişi başına düşen yeşil alan miktarımızı 13.08 metrekareye yükselttik. Geleceğimize nefes olmak için çalışmalarımızı bu bilinç ve hassasiyetle sürdürmeye devam ediyoruz. Daha yeşil, daha temiz, daha nefes alan bir dünya için ormanlarımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkalım.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37