MASKİ çalışanları destan yazıyor

09 Eylül 2023 Cumartesi 15:57
MASKİ çalışanları destan yazıyor

Turgut Temelli Caddesi’nde bulunan içme suyu ana isale hattı çalışmalarını inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Bu çalışmaları yapan MASKİ’de çalışan kardeşlerime teşekkür ediyorum. Onlar bir destan yazıyor. Hizmet destanı yazıyorlar ” dedi.

MALATYA (İGFA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından zarar gören hatların bakım ve onarımın yanı sıra işletilemeyecek durumda olan hatların yenisini yapmaya devam ediyor. Battalgazi İlçesi’ne bağlı Kavaklıbağ Mahallesi Turgut Temelli Caddesi üzerinde bulunan 700’lük içme suyu ana isale hattı çalışmalarında sona gelindi.

700’lük içme suyu ana isale hattı çalışmaları hakkında bilgiler veren MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Malumunuz depremin hasarı çok büyük. Bizler de gece gündüz demeden 24 saat çalışıyoruz. Şu anda Paşaköşkü mevkiinde bulunan 700’lük hattımızı komple yenileme çalışmalarını yapıyoruz. Bu hattımız depremlerde çok ciddi hasar görmüştü. Bakım onarımla düzelemeyeceği için bu hattı komple 700’lük çelik boru hattı olarak yeniliyoruz. İnşallah yarın akşama kadar çevre yolu altında bulunan 16 mahallemizin basınç problemi kalmayacak ve tamamen suyu vermiş olacağız” açıklamalarında bulundu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 700’lük içme suyu ana isale hattında çalışmaların gece gündüz demeden yapıldığını belirterek, “MASKİ Genel Müdürlüğümüzün emekleriyle gece gündüz demeden 7/24 saat esaslı çalışmalar içerisindeyiz. Her binanın yıkımında günlük ortalama 610 su patlağı,  binlerce de kapatma ve kör tıpa hadisesi var. Şu anda Malatya'daki bütün su tesisatçıları ve il dışında hizmet yoluyla aldığımız su tesisatçıları Malatya'da hemşerilerimize kesintisiz su verilmesi noktasında büyük gayret gösteriyor. MASKİ ve belediyemizin bütün birimleri tabiri caizse Malatya'da destan yazıyor. Gece gündüz demeden haftanın 7 günü 24 saati şehrin her noktasında her köşesinde MASKİ, MESTON, Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ve belediyemizin her birimi kendi alanı ile ilgili gerekli düzeltmeler noktasında, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının temin edilmesi noktasında çalışmalar yapıyor. Bu çalışmaları yapan MASKİ’de çalışan kardeşlerime teşekkür ediyorum. Onlar bir destan yazıyor. Hizmet destanı yazıyorlar. Onlara müteşekkir olduğumu ve Malatya halkı adına da onların alınlarından öptüğümü ifade etmek istiyorum. İnşallah bu sıkıntılı günlerimiz geride kalacak” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37